שתף קטע נבחר

אליאור חן הועבר לחקירה: "הוא רק יסתכל ויקשיב"

אחרי טיסה מתישה מברזיל, הועבר "הרב המתעלל" ישירות לחקירה. עורך דינו התייחס לחשדות ואמר, כי "לא היו דברים מעולם". הקצין המלווה: "הזהרתי אותו על המטוס שכל מה שהוא יגיד יכול להירשם לצורכי חקירה ומהשלב הזה לא דיברתי איתו"

ישתוק בחקירה - ידבר בבית המשפט. "הרב המתעלל" אליאור חן נחת בארץ בצהריים (יום ד') אחרי 14 שעות של טיסה מברזיל בליווי שוטרים. חן הועבר בניידת משטרה ישירות לתחנת המשטרה במגרש הרוסים בירושלים, שם החלה חקירתו. כמה דקות אחרי 16:00 עצרו ברחבת החניה במגרש הרוסים שלוש ניידות משטרה. חן ישב בניידת האמצעית בשיירה.

 

זמן קצר לפני הגעתו של חן, שוחח עורך דינו עם עיתונאים שבאו לתחנת המשטרה. עו"ד אריאל עטרי התייחס לחשדות החמורים נגד חן, בהם חבלה בכוונה מחמירה, תקיפת קטין והתעללות בקטין, ואמר כי "נראה מה החשדות שהמשטרה מייחסת לחן ונראה במה מדובר". בכל מקרה, אמר: "לא היו דברים מעולם".

 

הוא הדגיש כי מעצרו החוקי של חן, שעלה למטוס בסאו פאולו לפני יותר מחצי יממה, יסתיים בעוד כמה שעות. "מבחינתנו, חן עצור מהרגע שהוא עלה למטוס, אם הוא לא יובא בפני שופט בתוך 24 שעות מהרגע שהוא עלה למטוס, מבחינתנו זהו מעצר לא חוקי. נבקש מבית המשפט לשחרר אותו".

 

על השאלה האם ייעץ לחן לשמור על זכות השתיקה במהלך חקירתו, אמר עורך הדין: "חן יסתכל עליהם במהלך החקירה, יקשיב ובזה זה יסתיים. את מה שיש לו להגיד הוא יגיד בבית המשפט". בתום פגישתו עם חן אמר עו"ד עטרי, כי "הוא נראה עייף, נרגש לראות אותי. הסברתי לו מה צפוי לו מעכשיו. בבית המשפט הוא ימסור גרסה מפורטת מא' עד ת'".


אליאור חן בתחנת המשטרה, הערב (צילום: גיל יוחנן)

 

עטרי הסביר כיצד נתפס חן. "הוא ויתר כי התקופה שם לא הייתה קלה ועכשיו סוף כל סוף הוא יוכל להתמודד עם הטענות והראיות", אמר. ביממה הקרובה צפויה המשטרה להביא את חן לבית משפט השלום בעיר, לדיון בהארכת מעצרו.

 

המשטרה: עברנו תקופה לא פשוטה

מפקד מרחב ציון במשטרת ירושלים, תת ניצב ברונו שטיין, אמר בתדרוך כתבים שנערך, כי "אנחנו מייחסים לאליאור חן מעורבות אישית במעשה ההתעללות - פגיעה בילדים ובאם (...) באופן סדיסטי פוגעים באנשים. מבחינתנו, הסגרתו והבאתו לארץ זה סיפור גדול. עברנו תקופה לא פשוטה, יש סיפוק מאוד גדול שהבאנו אותו ארצה והוא יועמד לדין".

 

 

סגן ניצב מוטי אדרי, שיצא לברזיל לפני כשבוע כדי לשוב עם חן, סיפר כי האחרון סירב לחתום על טופס ההסגרה שהוצג לו בברזיל ולא הסכים לעלות למטוס. "מבחינתו הוא נחטף לכיוון ישראל על-ידי המשטרה בברזילאית. הוא השתולל. ראיתי אותו על הרצפה לפני כבש המטוס אבל בסוף הוא עלה עם השקיות שלו למטוס והיה שקט כל הטיסה", סיפר.

 

אדרי תיאר את הטיסה לישראל ואמר, כי "הזהרתי אותו על המטוס שכל מה שהוא יגיד יכול להירשם על ידי לצורכי חקירה ומהשלב הזה לא דיברתי איתו. הודענו לו שהוא עצור רק כשהמטוס נחת בשדה התעופה בן-גוריון ולאורך הטיסה הוא לא היה אזוק". סגן ניצב אדרי ציין כי במהלך שהותו בברזיל הוא לא חקר את חן.

 

תת ניצב שטיין התייחס לטענות עורך הדין של חן, שאמר כי המעצר החל ברגע העלייה למטוס בסאו פאולו, ואמר: "ניגשנו לבית המשפט כאשר סוגיית הזמן עמדה לנגד עינינו. בית המשפט אישר לנו שהמעצר יחל מרגע נחיתתו בשדה התעופה בן-גוריון. יחד עם זאת בעקבות פנייתו של עורך דין עטרי, אנחנו עושים בדיקה נוספת מול הפרקליטות".

 

בטיסה הטיחו בו "חלאה"

חן טס לישראל מסאו פאולו במשך כ-14 שעות, מלווה בשני שוטרים. לפני הטיסה, חן השתולל בשרוול העלייה למטוס, לשם הובא ראשון, טרם כניסת הנוסעים האחרים. הוא צעק בעברית שצו ההסגרה אינו חוקי. השוטרים הברזילאים שליוו אותו גילו אפס סבלנות, ומיהרו להשתלט עליו.

 

הוא הושב שלוש שורות מהסוף, צמוד לחלון.

ליוו אותו לכל אורך הטיסה נציגי משטרות ישראל וברזיל. הוא קם מדי פעם לשירותים בליווי צמוד, אכל ובעיקר שתק. מעת לעת ניגשו אליו נוסעים סקרנים, צילמו אותו וכינו אותו בשמות גנאי. "אתה חלאה", קראו לעברו.

 

בפרקליטות מחוז ירושלים מוכנים להגעתו, וכבר שוקדים על הכנת כתב האישום, בתום חקירת המשטרה.  בפרקליטות אמרו כי חומר הראיות בעניינו של חן מוצק, וגם אם ישתוק בחקירה יש מספיק ראיות כדי להגיש נגדו כתב אישום ואף להרשיעו.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נחיתה קשה. אליאור חן בישראל
צילום: דנה קופל
חן בטיסה מברזיל. "נבקש לשחרר אותו"
חן בתחנת המשטרה
צילום: גיל יוחנן
מסמך ההסגרה (יש ללחוץ להגדלה)
צילום: גיל יוחנן
תנ"צ ברונו שטיין
צילום: גיל יוחנן
מומלצים