שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  "רוצחים? אף פעם לא היו איתם בעיות". הקרליקים

  בסביבתם הקרובה של בני הזוג קרליק נדהמו לשמוע שהם חשודים בטבח בבני משפחת אושרנקו. השכנים מתארים "דיירים שקטים ונוחים, משלמים בזמן מסי ועד". האשה נטליה עבדה עד ליום הרצח במסעדה של אושרנקו: "אם היא קשורה לזה, היא שחקנית מבטן ומלידה. אחרי המקרה אפילו בכתה"

  דיירי הבניין בן ארבע הקומות ברחוב ירושלים 64 בראשון-לציון היו בטוחים, ביום שישי לפני שבוע וחצי, ששוב חדרו גנבים לבניין ופרצו לאחת הדירות בקומה השנייה. הם אף תלו שלט בחדר המדרגות המזהיר את הדיירים מפני התופעה. מה שהם לא ידעו, זה שבאותה דירה התגורר החשוד המרכזי ברצח משפחת אושרנקו, דמיאן קרליק, ושאותם "פורצים" לא היו אלא בלשי ימ"ר מרכז, שהגיעו לעצור את כל בני משפחתו בחשד לשיבוש חקירה.


  רב המלצרים והמלצרית: הקרליקים בתקופת עבודתם המשותפת ב"פרמייר"

   

  פענוח רצח אושרנקו - סיקור מקיף ב-ynet:

   

  משפחת קרליק התגוררה בדירה שכורה בת ארבעה חדרים. בבית עצמו חיו שלושה דורות - דמיאן ואשתו נטליה יחד עם בתם בת ה-17, וכן הוריו, אולג ואולגה. בתקופה האחרונה התגוררה עמם גם אחותה של נטליה, מאשה, שנמצאת בחודשים האחרונים בישראל באשרת תיירת. כבר כמה ימים שהדירה עומד ריקה, בעקבות מעצר כל בני המשפחה.

   

  "הם דיירים שקטים ונוחים. משלמים בזמן מסי ועד. הלוואי כולם ככה", תיאר את בני המשפחה בני רפאלי, מוועד הבניין, עוד לפני שידע על הקשר שלהם לטבח הנורא. "הייתי רואה אותם במדרגות, ושלום שלום. אף פעם לא היו איתם בעיות", השלים אלכסנדר, שמתגורר בדירה הצמודה למשפחת קרליק, דלת ליד דלת.

    

  "הלוואי וכולם היו שכנים כמוהם"

  בני משפחת קרליק הגיעו לארץ לפני מספר שנים מאזור הרי אורל שברוסיה. אולג, אביו של דמיאן, הוא פנסיונר, ואילו אמו אולגה עבדה במסעדה בראשון-לציון שבה נהגו לבלות בעיקר יוצאי חבר המדינות. נטליה, אשתו, עבדה עד ליום הרצח במסעדת "פרימייר" שבבעלות משפחת אושרנקו.

   

  "אם היא קשורה לזה, אז היא שחקנית מבטן ומלידה" אמר בני, קרוב של משפחת אושרנקו. "היא הייתה עובדת כמעט כל ערב עם יאנה (האחות היחידה למשפחת אושרנקו שנשארה בחיים - א.ס) והייתה קרובה אליה. היא לא הראתה שום סימן של טינה, או משהו כזה. הייתה צבועה. אפילו שקרה כל המקרה, היא בכתה כאילו פגעו במישהו קרוב לה".

   

  ובכל זאת, למרות החזות השלווה, משפחת קרליק היוותה מעין תעלומה בעיני שכניה. אף שמדובר בבניין קטן, שבו כולם אמורים להיות מתחככים בכולם, משפחת קרליק די התבדלה. "לא הייתי רואה אותם הרבה, רק כשהיינו עוברים במדרגות", הסביר אלכסנדר השכן. "גם את דמיאן הייתי רואה מדי פעם, אבל לא פיתחנו איתם שיחות".


  בוקר הרצח, ליד בית אושרנקו (צילום: אבי מועלם)

   

  כאשר נשאל אם שמע שדמיאן נעצר בחשד לרצח משפחת אושרנקו, הוא תפס את ראשו כלא מאמין. "זה הוא? בטח ששמענו על הרצח, מי לא שמע על הרצח.

  אבל לא ידענו שזה הוא. האמת שלא ראינו אותם פה בשבוע האחרון. זה מפחיד. מפחיד מאוד".

   

  גם בני מוועד הבניין לא ידע על הסוד הגדול שמסתתר בבניין השלו. "הם משפחה שקטה שמתגוררת כאן כבר חמש או שש שנים. כל חודש האבא היה משלם את המסים בזמן. לא היה שום דבר יוצא דופן בהתנהגות שלהם. הלוואי וכולם היו שכנים כמוהם".

   

  כששמע על חשדות המשטרה, נדהם גם הוא. "מה אתה אומר? אתה בטוח? דווקא ראיתי אותם בשבוע האחרון, אחרי מקרה הרצח, אבל לא ראיתי שום דבר מיוחד או מוזר אצלם. אנשים רגילים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  דמיאן קרליק. "לא פיתחנו שיחות"
  נטליה קרליק. לאחרונה התגוררה עמם גם אחותה
  אולג קרליק מובא למעצר
  צילום: עופר עמרם
  אולגה קרליק לאחר מעצרה
  צילום: עופר עמרם
  צילום: אבי מועלם
  לודמילה אושרנקו עם נכדה התינוק נתנאל
  צילום: אבי מועלם
  מומלצים