שתף קטע נבחר

עצומת רבנים: אינטרנט כשר – גם בסלולרי

רבנים מכל גווני הקשת בציונות הדתית חתמו על העצומה המזהירה מפני סכנות האינטרנט ברשת הסלולר. הרבנים דורשים מהחברות שירות סינון מיוחד וקוראים לתלמידים לגלוש בטוח גם בטלפון

עם הבעיה הזו מתמודד מחנכים דתיים רבים: את החיבור לאינטרנט כבר חסמנו או הוצאנו מבתי התלמידים, אבל איך מונעים גלישה אסורה בסתר באמצעות הטלפון הנייד? ל-ynet נודע כי עשרות רבנים ומחנכים בציונות הדתית מוחתמים בימים אלה על עצומה הקוראת לחברות הסלולר להפעיל מסלולי אינטרנט "כשרים" גם בחיבורים האל-חוטיים כטלפונים ומחשבים ניידים. בתמורה הם מבטיחים כי יתמכו בחברה שתרים את הכפפה ויקראו לציבור להשתמש בשירותיה בלבד. בין החתומים עד כה - רבנים מכל גווני הציונות הדתית, מהרב דוד סתיו, יו"ר ארגון צֹהר, ועד הרבנים יהושע שפירא ושמואל אליהו, המזוהים עם הזרם החרדי-לאומי.

  

במכתב מסבירים הרבנים כי שירותי חסימת האתרים והקמת "אינטרנט רימון" כספקית ייחודית לצורך זה נתנו מענה הולם לסכנות הגלישה, אך "עולם האינטרנט לא קופא על שמריו, וכיום ניתן להתחבר לרשת לא רק מהבית אלא כמעט מכל מקום - הן על-ידי רשתות אלחוטיות אליהן ניתן להתחבר במקומות ציבוריים רבים והן דרך מכשירי הסלולר החדישים". לאור זאת הם דורשים מחברות המפעילות לשתף פעולה עם "רימון" ולאפשר לה לספק פתרונות "גלישה בטוחה" גם באמצעים אלו.

 

אחד מיוזמי המהלך הוא הרב יהושע שפירא, מהרבנים הבולטים בזרם החרד"לי. בשבוע שעבר, באירוע לציון 70 שנה להקמת ישיבת בני עקיבא בכפר הרא"ה, הוא קרא לראשי הישיבות התיכוניות להגביר את הלחץ על חברות התקשורת כדי שיפעלו בנושא, כך ש"הראשונה שתפעל בעניין ותפעיל אינטרנט נקי - אנחנו נשים את כל משקלנו כולל לחייב את התלמידים להיות במקום שבו יש אינטרנט מסונן". גם יו"ר מרכז ישיבות בני עקיבא, הרב חיים דרוקמן, הדגיש באותו מעמד את חשיבות המהלך.

  

הרב שפירא,

שהיה ממקימי "אינטרנט רימון", סיפר בעבר על המהפך שחל אצלו מאז שסבר כי "עדיף להכניס הביתה בשר חזיר נוטף שומן, לשים אותו על האש עד שיפזר ריח בכל הבית, אך בשום פנים ואופן לא להתחבר לאינטרנט", ועד שהפנים כי מלחמת חורמה במקור הסכנה, שהפך לכלי הכרחי כמעט בכל בית בישראל, אינה יעילה ואינה נכונה. כמחנך שנחשף מדי יום למצוקות בני הנוער ותלמידי הישיבות אשר גלשו לאתרים פורנוגרפים ש"מוטטו את עולמם הרוחני", הוא יזם הקמת ספקית שייעודה הוא סינון האתרים – מהלך שהוא מנסה, כאמור, לשחזר כעת גם באינטרנט הסלולרי.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דודי ועקנין
הרב שפירא. יזם את הקמת אינטרנט רימון
צילום: דודי ועקנין
הרב סתיו. תומך
צילום: דנה קופל
מומלצים