שתף קטע נבחר

העבודה אישרה: צוות מו"מ עם הח"כים המורדים

ברק קרא למצות כל דרך כדי לגשר על המחלוקות עם ארבעת המורדים: "הכניסה לממשלה נתקלה בהתנגדות של חברים, אבל אני קורא להם שוב לשוב הביתה"

לא מוותרים על המורדים: לשכת מפלגת העבודה אישרה הערב (יום א') הקמת צוות למשא ומתן עם ארבעת חברי הכנסת המורדים - איתן כבל, אופיר פינס, עמיר פרץ ויולי תמיר - אשר תגשר על הפערים ותקבע "כללי משחק" בתוך המפלגה.

 

במהלך הישיבה של לשכת המפלגה קרא שוב היו"ר ושר הביטחון אהוד ברק לארבעת המורדים "לשוב הביתה". לדבריו, "זה לא סוד שהמצב הפנימי שלנו לא פשוט. הכניסה לממשלה נתקלה בהתנגדות של חברים אבל אני קורא להם שוב לשוב הביתה".

 

"מפלגת העבודה היא מפלגה עם עבר ואני רואה גם עתיד, ואני מאמין שנחזיר את המפלגה למצב הטבעי שלה בהנהגת המדינה", הוסיף ברק, "היו כבר מפלגות עם פחות מנדטים ממה שיש לנו. העבודה צריכה לחזור למצב של חירות מחשבה וחופש עמדה וחירות ויכוח. עם זאת, אחדות פעולה מבוססת על קבלת הכרעת הרוב". לדבריו, יש למצות כל דרך כדי להשיב את המורדים לשורות המפלגה ולגשר על המחלוקות.

 

ברק התייחס בישיבה גם לסוגיית פיצול סמכויותיו של היועץ המשפטי לממשלה. "כל

בוקר אני קם ומופתע איך רק בעבודה יש הבנה שפיצול הסמכויות לא יכול להיות נושא לחקיקה מחתרתית או לדיון מצומצם. הדרך היחידה היא למנות יועץ משפטי לממשלה כעת על פי הכללים הקיימים. יש למנות ועדה כדי לבחון רעיונות לעתיד".

 

לגבי גירוש ילדי העובדים הזרים, אשר ראש הממשלה החליט לדחות במסגרת תוכנית כוללת, אמר ברק כי "ישראל לא יכולה להרשות לעצמה שום תשובה אחרת, חוץ מזה שהילדים יישארו כאן ויטופלו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ברק. "המצב הפנימי לא פשוט"
צילום: גיל יוחנן
מומלצים