שתף קטע נבחר

אם הנרצח בבר-נוער: יש עוד יעקב טייטל בחוץ

אמו של ניר כץ ז"ל, שנרצח בבר-נוער יחד עם ליז טרובישי, אמרה בעקבות מעצרו של יעקב טייטל - שהודה ברצח שלא ביצע: "זה לא משנה אם הוא פגע פיזית. יש פה אנשים שמונעים על ידי אידיאולוגיה במטרה להשמיד את האחר"

כשאיילה כץ, אמו של ניר ז"ל שנרצח בטבח בבר-נוער בחודש אוגוסט יחד עם ליז טרובישי, צפתה בתמונות המעצר של יעקב טייטל, היא לא הרגישה זעם. היא גם לא חשה בכאב, היא פשוט התמלאה בעצב. "זה מעורר בי עצב מאוד גדול. איך מסתובבים אנשים כאלה, שכל המטרה שלהם היא לפגוע באנשים שונים מהם? כל כך חסרה לנו בארץ חמלה ואהבת אדם", אמרה הבוקר (יום ב') ל-ynet.

 

במשטרה ובשב"כ בדקו האם יעקב טייטל, שנעצר בחשד שעמד מאחורי פשעי שנאה רבים, קשור גם לטבח במועדון הנוער הגאה בתל-אביב. הוא אמנם הודה בחקירתו במעשה, אך במשטרה מעריכים כי הוא אינו הרוצח. ההערכה היא כי הוא יודע מי היורה ומנסה להגן עליו.

 

איילה כץ לא הרגישה אכזבה מכך שככל הנראה לא מדובר ברוצח בנה. "זה לא משנה אם הוא פגע פיזית בבר נוער, אם הוא זה שירה את הכדורים או לא. עצם זה שנתפס מישהו שהתנהל ככה, זה אומר דבר נורא ואיום. זה למעשה אומר שיש עוד בן-אדם כמו טייטל בחוץ, ואנשים עוד צריכים לפחד. יש פה אנשים שמונעים על ידי אידיאולוגיה במטרה להשמיד את האחר. הם משתמשים לשם כך בדת או באמונה, אבל לא זאת מהות הדת היהודית למיטב הבנתי. הם עוברים את העבריות הדתיות הכי חמורות שיש - כמו לא תרצח ושנאת חינם".

 

האם הדגישה כי היא אינה מפנה אצבע מאשימה כלפי מגזר זה או אחר אלא לאנשים, בודדים או רבים, שמנצלים את הדת לטובתם.

"אסור שנגיע למצב שתהיה פה מלחמת מגזר במגזר, זה בדיוק ההפך ממה שניר היה רוצה שיקרה".

 

לראשונה היא שמעה את השמועות על מעצרו של הרוצח ב"בר-נוער", שהתבררו כלא נכונות, מהתקשורת. "השמועות היכו גם בי והתחלתי לעקוב. לא חסרה אינפורמציה ברשת.

 

"הסקרנות קיימת, אנחנו בני אדם, אי אפשר להכחיש את זה. אני יודעת שבשלב הזה הסקרנות הזאת מיותרת לגמרי, זה כמו לשים פול גז בניוטרל, לא להתקדם לשום מקום. זה סוחב אנרגיה והאובדן של הבן שלי היה מספיק קשה. לכן חיטטתי, אבל לא מעבר לזה. כשבעלי נהרג באסון צאלים א' חפרתי וחפרתי עד שלמדתי את כל תורת הלחימה של חיל התותחנים וחיל הרגלים בעל פה. זה ניחם? לא. אני לא תולה בזה שיתפסו את הרוצח נחמה או רווחה. זה כן יסגור מעגל, אבל הילד שלי איננו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ניר כץ ז"ל. הרוצח חופשי
צילום: AFP
טייטל. הודה, אך זה לא הוא
מומלצים