שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  צניחה בהתעניינות במשכנתאות באוקטובר
  לפני נתוני AMG משכנתאות, בחודש שעבר נרשמה ירידה של 40% במספר המתעניינים בלקיחת משכנתא. מנכ"ל AMG עמית קמינסקי: "אם המגמה תימשך, ברור שהיקף המשכנתאות ירד באופן משמעותי כבר בחודשים הקרובים"
  בחודש האחרון נרשמה ירידה של כ-40% במספר המתעניינים במשכנתאות. כך עולה מנתוני חברת AMG משכנתאות המתמחה בענף המשכנתאות והבנקאות למגזר הפרטי והעסקי בישראל.

   

   

  "מדובר בעיקר בירידה בהיקף הפונים למוקדי הבנקים ולסניפים בכדי להתעניין בנושא", אומר עמית קמינסקי, מנכ"ל AMG משכנתאות. "אם המגמה תימשך, ברור שהיקף המשכנתאות ירד באופן משמעותי כבר בחודשים הקרובים", הוסיף קמינסקי.

   

  קמינסקי הוסיף, כי "המצב הפך להיות קיצוני. או שישנה התנפלות על סניפי הבנקים והפקידים קורסים תחת העומס, או מאידך, ביום אחר, הסניפים נותרים
  ריקים מפניות. כל זאת ללא שינוי אמיתי בשוק אלא רק רחשים, שמועות ופרסומים שאף אחד לא יכול להתחייב לגביהם".

   

  ההערכות הן כי הפרסומים האחרונים גרמו לרוכשי דירות רבים להקפיא את הליך הרכישה. זאת, מאחר שהרוכש הממוצע מתקשה לקחת החלטה כאשר מצד אחד מדברים על ירידה חדה במחירי הדירות, ומצד שני מפרסמים שמחירי הנדל"ן עולים. כך, בדומה לתחילת המשבר הכלכלי, נראה כי הציבור הישראלי חזר לשבת על הגדר בציפייה לראות מה ישתנה במחירי הדירות.

   

  עם זאת, ב-AMG מציינים כי בכל הנוגע למיחזורי משכנתא, אלו לא נפסקו והביקושים לביצוע מיחזור עדיין גבוהים לאור הריביות הנמוכות בכל מסלולי המשכנתא.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "צניחה בהתעניינות במשכנתאות באוקטובר"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים