שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  מהרי אוראל לטבח בראשל"צ: מיהו דמיאן קרליק?

  ההתמחות באומנויות לחימה, החשדות ברוסיה, ההתמכרות להימורים והסכסוך עם משפחת אושרנקו בעקבות פיטוריו: דמיאן קרליק, בן 39, חשוד שרצח את משפחת אושרנקו בגלל שפגעה בכבודו. "הוא אגו-מניאק. לא מעניינת אותו הסביבה"

  שחקן הוקי קרח, מלצר, מומחה לאומנויות לחימה, עבריין שנחשד בשוד ברוסיה, "חזר למוטב" בישראל אבל התמכר להימורים - זהו דמיאן קרליק, החשוד המרכזי ברצח משפחת אושרנקו, שזהותו הותרה היום (ב') לפרסום.  

   

  פענוח רצח אושרנקו - סיקור מקיף ב-ynet:

   

  קרליק עלה ב-2004 לישראל עם רעייתו נטשה ובתם המשותפת מהעיר צילבנסק שבהרי אוראל. עוד בהיותו ברוסיה התמחה באומנויות לחימה, התמקד בג'יו ג'יצו ושיחק בקבוצת הוקי קרח. עם הגיעם לארץ, הצטרפו בני המשפחה להוריו של דמיאן, אולג ואולגה, שעלו לישראל כמה שנים קודם לכן.

   

  המשפחה התגוררה בבית ההורים ברחוב ירושלים בראשון-לציון, וקרליק מצא במהירות עבודה כרב-מלצרים במסעדת "פרמייר", השייכת למשפחת אושרנקו. גם נטליה קרליק עבדה במסעדה כמלצרית - והמשיכה לעבוד שם עד יום הרצח.

   

  רב המלצרים ובעל הבית, רוצח ונרצח: דמיאן קרליק (משמאל)

  עם אדוארד אושרנקו, בתקופת עבודתו במסעדת "פרמייר"

   

  השם קרליק (שפירושו: ננס) לא עורר את חשד המשטרה מעולם. דמיאן קרליק לא נחשב מעולם ליעד מודיעיני ולא היה ידוע כאדם הקשור לפלילים או לעולם התחתון. איסוף המידע אודותיו החל רק לאחר שאחד העובדים במועדון סיפר כי עם פיטוריו של קרליק לפני כשנתיים - נתגלע בינו לבין משפחת אושרנקו סכסוך רציני.

   

  עם תחילת החקירה, התברר לחוקרים כי אחת הסיבות שבעטיין עזב קרליק בן ה-39 את רוסיה, היא היותו דרוש לחקירה על מעורבות בשוד. עוד לפני עלייתו לישראל, הספיק קרליק לעבוד כמה שנים כמלצר בסעודיה, שם רכש את האנגלית השוטפת שבה הקפיד לדבר בחדרי החקירות.

   

  טבח המשפחה ברוסיה נתן לו את הרעיון

  לפני זמן לא רב, הגיש האינטרפול בקשה לחקור את קרליק בנוגע לשוד. בנוסף, התברר למשטרה כי בעירו של קרליק התרחש כשנה לאחר עזיבתו רצח מזעזע, בו נטבחה משפחה שלמה וביתה נשרף. ביחידה המרכזית של מחוז מרכז סבורים כי מקרה הרצח הזה, הוא שנטע בראשו של קרליק את הרעיון שיוביל לרצח המזעזע של משפחת אושרנקו.

   

  קרליק פוטר ממסעדת פרמייר בבושת פנים, לאחר שנתפס על-ידי אדוארד אושרנקו, סב המשפחה, גונב ארגזי וודקה מהמחסן. בנקודה זו, סבורה המשטרה, עבר "החתול השחור" בין קרליק לבין המשפחה ומכאן התפתחה השנאה התהומית שלו כלפיה. "הוא אגו-מניאק, אחד כזה שהמעמד חשוב לו מאוד. לא מעניינת אותו הסביבה", סיפר חוקר במשטרה שחקר את קרליק במשך שעות ארוכות.

   

  עבודתו של קרליק כרב-מלצרים הסבה לו כבוד רב. הוא נהג להתלבש בהידור רב לעבודה ופיטוריו מהמסעדה, הנחשבת לאחת המובילות בראשון-לציון, פגעו קשות בכבודו. בחקירתו סיפר קרליק כי לא יכול היה לסבול את העובדה שבקרב הקהילה הרוסית בראשון-לציון פורסם דבר הגניבה וגרם להשפלתו. בנוסף, נפוצו שמועות כי רעייתו, נטליה, מנהלת רומן עם אדוארד אושרנקו.

    

  מאז פיטוריו, לא מצא קרליק את עצמו מבחינה תעסוקתית. הוא עבד

  בחברות אבטחה שונות, ובין היתר היה אחד ממאבטחי ביתו של מנכ"ל קשת, אבי ניר. הוא התמכר להימורים ובזבז כספים רבים בבתי קזינו ובהימורים לא חוקיים בחו"ל. עיון בדרכונו של קרליק מגלה כי הוא נהג לצאת פעמים רבות את הארץ, ככל הנראה לצורכי הימורים. 

   

  בליל ה-16 באוקטובר דקר על-פי החשד קרליק את ששת בני משפחת אושרנקו - בני הזוג דמיטרי וטטיאנה, ילדיהם רויטל (רושל) בת השלוש ונתנאל בן ארבעה חודשים, ואת הוריו של דמיטרי, אדוארד ולודמילה. הטבח התרחש שעות לאחר שהמשפחה חגגה את יום הולדתה השלישי של רויטל. לאחר מכן הועלתה הדירה באש. במהלך הלילה כולו לא הבחין איש בנעשה או בקרליק, ורק בשבת בבוקר התגלתה הזוועה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  דמיאן קרליק. "אגו-מניאק"
  נטליה קרליק
  צילום: עופר עמרם
  צילום: אבי מועלם
  רצח ראשל"ץ ראשון לציון משפחה אושרנקו שלט מסעדת פרמייר
  צילום: אבי מועלם
  מומלצים