שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  דיווח: נתניהו החל בהכנות לשלב ב' בעסקת שליט

  "א-שרק אל-אווסט" מצטט "מקורות עיתונאיים פלסטיניים" הטוענים כי בעקבות פגישתו האחרונה של חגי הדס עם המתווך הגרמני בקהיר, החל נתניהו להתייעץ עם שרים וראשי סיעות לקראת ביצוע השלב השני בעסקה, מתוך שלושה

  תקווה לגלעד שליט? העיתונות הערבית ממשיכה להפריח כותרות - בעוד בישראל משתדלים לשמור על חשאיות. העיתון "א-שרק אל-אווסט" היוצא לאור בלונדון פרסם היום היום (ג') כי ראש הממשלה בנימין נתניהו קיים בסוף השבוע שעבר התייעצויות אינטנסיביות עם שרים וראשי הסיעות בכנסת, כהכנה לביצוע השלב השני בעסקת חילופי האסירים עם חמאס - בהמשך לשלב הראשון, שבו שחררה ישראל מחבלות פלסטיניות בתמורה לסרטון הווידאו שבו נראה שליט.

   

  העיתון מבסס את הדיווח על "מקורות עיתונאיים פלסטיניים", שמסרו כי נתניהו החל בהתייעצויותיו ביום חמישי האחרון, בעקבות שובו של הממונה על המגעים בנעיין עסקת השבויים, חגי הדס, מקהיר. המקורות רמזו כי הדס נפגש בקהיר עם המתווך הגרמני, שהגיע לקהיר מדמשק לאחר שנועד שם ראשי חמאס.

   

  לדברי המקורות, עסקת החילופים תכלול שלושה שלבים, שהקשה ביותר למימוש מביניהם יהיה השלישי, במסגרתו צפויה ישראל לשחרר את האסירים ה"כבדים" ביותר. נתניהו מעוניין לחלק את העסקה למספר שלבים, טוענים המקורות, כדי להקל על אישורה בממשלה ובכנסת.

   

  לפי הדיווח, נתניהו טען באוזני המתווכים כי יוכל "להעביר" עסקה, וכי כל הגורמים הפוליטיים בישראל מבינים את הצורך לשלם את המחיר שדורש חמאס כדי להשלים את העסקה ולהשיב את גלעד שליט למשפחתו. נתניהו, הסבירו המקורות, פועל על בסיס ההנחה שכל מפלגות השמאל והימין לא יוכלו לשאת את הלחץ העממי שיתמוך בהשלמת העסקה.

   

  גלעד שליט נחטף לרצועת עזה לפני 1,227 ימים.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הדס. נפגש עם המתווך הגרמני
  צילום: משה מילנר לע"מ
  צילום: נועם רותם
  יש תקווה? גלעד שליט
  צילום: נועם רותם
  מומלצים