שתף קטע נבחר

אלשייך על רייפמן: לראשונה, חייב שוכר יח"צ

השופטת ורדה אלשיך האריכה את מאסרו של רייפמן ב-14 יום. אלשייך אמרה שעל אף דברי החייב, היא לא הבחינה בהתקדמות כלשהי בתהליך העברת ההחזקות באמבלייז

השופטת ורדה אלשיך הורתה כי אלי רייפמן, מייסד אמבלייז ימשיך לשהות בבית הסוהר עוד 14 יום .זאת לאחר שרייפמן לא העביר את מניותיו באמבלייז לכונס נכסיו, עו"ד איתן ארז. אלשייך אמרה שעל אף דברי החייב, היא לא הבחינה בהתקדמות כלשהי בתהליך העברת ההחזקות באמבלייז. כמו כן, ציינה השופטת שזו לה הפעם הראשונה בתחום פשיטות הרגל בה היא שומעת על חייב (שלכאורה חסר משאבים לתשלום חובותיו) השוכר איש יח"צ. 

 

 

השופטת אלשייך קבעה בהחלטתה:"עתה, ונוכח כל שנאמר, והצורך להכריע בין הערכים המתנגדים והאינטרסים שהוזכרו במסגרת החלטתי זו, הגיעה העת להכריע בבקשה. כאן המקום להתייחס לכך, כי פרקליטו של החייב הודיע שהמהלך (הכוונה למהלך העברת המניות) כבר החל. אלא, שעד כה לא שמעתי, אף לא במהלכו של הדיון האחרון, באיזו דרך מנסה וינסה החייב לבצע את איתור המניות, ואילו פעולות נעשו, ונכללות במסגרת הביטוי "התחלת המהלך".

 

"זאת, לבד מדיבורים עמומים על הצורך לבצע "הצלבות אינטרנטיות מסובכות". אשר על כן, הגעתי למסקנה כי לאור כל שנאמר בדיון ובהחלטתי דלעיל, וכיוון שאין למעשה כל התקדמות או שינוי נסיבות, ובעיקר בכל הנוגע לתהליך העברת המניות, ישאר החייב במאסר 14 ימים נוספים".

 

בסיום הקראת החלטתה מצאה אלשייך לומר את הדברים הבאים: " אני מוצאת בתום הקראת ההחלטה לציין כי בטרם החל ההליך היום, נשאלתי על ידי אחד מאנשי הבטחון האם יועץ התקשורת של החייב יכול להיכנס לאולם. סירבתי לבקשה הזו. אני חייבת לציין כי זהו המקרה הראשון אחרי שנים רבות שאני עוסקת בנושאי פשיטות רגל בו אני שומעת כי חייב שוכר לעצמו שירותי תקשורת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אלי רייפמן בעליון
צילום: גיל יוחנן
מומלצים