שתף קטע נבחר

חתונת ענק בעולם החסידי: 19 אלף מנות לאורחים

כשהיה בן שנתיים נפל בנו של אדמו"ר חסידות צאנז מקומה שלישית והרופא צפה נזק מוחי בלתי-הפיך. הערב, כשהוא בן 19, נישא הבן ואלפים הגיעו להשתתף בשמחה. במטבח עמלו על הכנת 1,800 עופות, 800 קילו בשר ו-1.2 טון דגי קרפיון

חתונת השנה בעולם החסידי: למעלה מעשרת אלפים בני אדם הגיעו הערב (ד') לקריית חסידות צאנז בנתניה כדי להשתתף בחגיגת הנישואים של מאיר משולם, בן זקוניו של האדמו"ר, הרב צבי אלימלך הלברשטאם, עם בת דודתו, ברכה אונסדורפר.

 

החתן, בן 19 בלבד, נפצע אנושות בגיל שנתיים מנפילה מחלון ביתו בקומה שלישית, והרופאים צפו לו נזק מוחי בלתי הפיך. כנגד כל הסיכויים הוא החלים לחלוטין והפך עם השנים לאחד ה"עילויים" במוסדות התורה של החסידות. רופאו של החתן, שלא הותיר לו סיכוי, הוזמן לחתונה כדי לחזות באירוע מקרוב. 

 

צילום: משה גולדשטיין

 

בימים האחרונים הוקמו עבור האורחים אוהלי ענק באזור חסידות צאנז. בין האורחים הרבים שהגיעו הערב היו גם אדמו"רים של חסידויות גדולות אחרות, כמו גור ובעלזא. החתן ואביו האדמו"ר הובאו לחתונה בכרכרה מעוטרת, ובליווי מכובדים מהחסידות, שהורכבו על סוסים.

 

לקראת סעודת המצווה שנערכה הוכנו 1,800 עופות מחולקים, 800 קילו בשר בקר, 1.2 טון דג קרפיון וחלה באורך 30 מטר - לגברים בלבד. מנהל המטבח והשף של ישיבת צאנז, אהרן לוינשטיין, גילה כי הוא עמל במשך חודש על הכנת 19 אלף מנות לחתונה ולכל האירועים הנלווים, ולא ביקר בביתו מאז השבת האחרונה.

 

גם באוהל הנשים אכלו - והרבה. כשאת המנות שם סיפקה חברת קייטרינג חיצונית מבני ברק.

 

חסידות צאנז-קלויזנבורג, שנוסדה באירופה על ידי ה"דברי חיים" - הרב חיים הלברשטאם - נחשבת כיום לאחת הגדולות בארץ. היא מונה כמה אלפי בתי אב - רובם בקריית

החסידות בנתניה, ואחרים בקהילות נוספות בירושלים ובערים החרדיות בישראל. 

 

ממלא מקום ראש עיריית נתניה, הרב שמעון שר, חסיד צאנז, אמר ל-ynet כי מדובר באירוע הגדול ביותר שידעה החסידות, והסביר זאת בסיפור פציעתו כילד - שהוא עצמו היה עד לו - ובעובדה כי מדובר בבן הזקונים של האדמו"ר.

 

חסיד נוסף סיפר ל-ynet על תחושותיו כלפי רבו ביום השמחה: "הקשר בין תלמיד לרב חזק לעתים לא פחות מקשר של בן ואביו, שהרי 'גדול המביאו לחיי העולם הבא מהמביאו לחיי העולם הזה'. אני מרגיש התעלות והתרגשות כשהאדם שממנו אני יונק את כל עולמי הרוחני מחתן את בנו האחרון".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: משה גולדשטיין
החתונה הגדולה בצאנז
צילום: משה גולדשטיין
מומלצים