שתף קטע נבחר

ראאד סלאח ירק על שוטר - והורשע בתקיפה

מנהיג הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית ירק בפניו של שוטר מג"ב במהלך התפרעות שהוביל במחאה על חפירות שבוצעו בסמוך להר הבית. גזר דינו יינתן בחודש הבא. פרקליטו: "בית המשפט התעלם מרגשות כל המוסלמים - אך לא ציפינו אחרת"

שופט בית משפט השלום בירושלים, יצחק שמעוני, הרשיע היום (ה') בצהריים את ראש הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית, השייח ראאד סלאח, בהשתתפות בהתפרעות ובתקיפת שוטר על מנת להכשילו. גזר דינו יינתן ב-24 בדצמבר.

 

התקרית אירעה בפברואר 2007, סמוך לשער האשפות בירושלים. סלאח, יחד עם ארבעה ערבים ישראלים נוספים, הואשם כי התפרע במחאה על החפירות באזור מעלה המוגרבים שליד הר הבית ובשלב מסויים ירק בפניו של שוטר מג"ב שהוצב במקום, תוך שהוא מפטיר לעברו: "אתם גזענים ורוצחים, אין לכם כבוד". הוא וחבריו ניסו גם להיכנס לשטח העבודות, גידפו, צעקו ודחפו.

 

"השוטרים התייצבו בשורה על מנת למנוע פריצה", נכתב בכתב האישום, "הנאשם התקרב לאחד השוטרים, תקף אותו בשעת עבודתו, ירק בפניו וקרא 'אתם גזענים, רוצחים, אין לכם כבוד'". השופט יצחק שמעוני קבע כי מצא "עדויות מהימנות מהשוטרים שהעידו על אשר קרה, אשר מתיישבות עם צילומי קלטת אבטחה שבמקום, כמו גם מצילומי האירוע שנתקבלו ממצלמות המשטרה הקבועות בהר הבית".

 

הסנגור: לביהמ"ש אין סמכות

"אין ספק שהשוטר חש את היריקה החמה והמכוערת בפניו", הוסיף השופט וציין כי סלאח ניצל את במת בית המשפט על מנת להביע את דעותיו הפוליטיות. "הנאשם הזכיר כי קיים פשע ישראלי בהר הבית ובאי כוחו טענו כי הפשע שנעשה הם העבודות במסגד אל-אקצה וכי אין לבית המשפט הישראלי סמכות בעניין".  השופט ציין כי מהנדס העיר הורה על העבודות במקום מטעמי בטיחות.

 

עו"ד חאלד עזברגה, המייצג את סלאח,

אמר בצאתו מהאולם כי "השייח סלאח מאשים את הממסד הישראלי בפשע כלפי מסגד אל-אקצה. כניסיון לחפות על הפשע האמיתי, בית המשפט מאשים את ראאד סלאח בפשעים אחרים. אין לבית המשפט שום סמכות להכריע בכל עניין הקשור לאל-אקצה וירושלים. זוהי זכות יסוד של המוסלמים ואין ליהודים זכות שם, בית המשפט התעלם מרגשות כל המוסלמים - אך לא ציפינו אחרת".

 

סלאח התייחס בזמנו לתקרית ואמר: "שאלו אותי בחקירה אם ירקתי בפרצופו של השוטר, ואני אומר: לא ירקתי על השוטר. ירקתי על הרשע שנעשה כאן, ואני קורא לכל אחד שרואה את זה לירוק".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סלאח. "השוטר חש את היריקה החמה והמכוערת"
צילום: זום אאוט הפקות
מומלצים