שתף קטע נבחר

אשקלון: גוררת קצא"א החלה לשקוע, פועל נהרג

עדיין לא ברור מה פגע בגוררת. שני עובדים שהיו עליה ניצלו, והשלישי נפל למים. כעבור כמה שעות נסחפה גופתו אל החוף

גופתו של אריה גבאי, שנפל למים מגוררת ספינות שנפגעה באזור נמל קצא"א (קו צינור אילת-אשקלון), והחיפושים אחריו נמשכו שעות, נפלטה הערב (יום ה') אל החוף בדרום אשקלון. גבאי, בן 40 ממושב גיאה, הותיר אחריו אישה ושלושה ילדים. בקצא"א עדיין מבררים את נסיבות התאונה וחוקרים של משרד העבודה הגיעו לסייע בחקירה.

 

אנשי השיטור הימי של מרחב לכיש בסיוע אנשי חיל הים וצוללנים מתנדבים, חיפשו במשך שעות את הפועל שנעדר אחרי שנפל למים. מנהל נמל קצא"א, איציק לוי, סיפר כי "הגוררת הייתה בפעילות שגרתית, שבה היא מתחברת לאונייה המגיעה למתחם. בשלב מסוים, מסיבה שאינה ברורה, נפגעה הגוררת מגורם לא ידוע, וחלק ממנה החל לשקוע".


הגוררת באשקלון. שעות של חיפושים אחרי הפועל (צילום: צפריר אביוב) 

 

מוקדם יותר סיפר כי על הגוררת שנפגעה היו שלושה עובדי הנמל. "שניים מהם נמצאו על הגוררת, והשלישי נעדר. כעת אנו עושים את כל המאמצים כדי לאתר אותו". כוחות רבים הוזעקו למקום, והחיפושים התפרשו על פני שטח נרחב, אך ככל שעבר הזמן הלך וגבר החשש לחייו של גבאי הנעדר. לבסוף, נפלטה גופתו אל החוף.

 

יגאל בר יוסף תושב גיאה שעבד עם גבאי בקצא"א אמר,

כי "העבודה בים היא לא פיקניק. היא עבודה מסוכנת אבל זו לא עבודה שאמורה להסתיים באופן כזה. אנחנו מכונסים בביתו, חברים ובני משפחה ומתקשים להאמין. הוא היה איש עבודה, איש עם חיוך, אדם טוב במלוא מובן המילה. איש משפחה למופת. הוא עבר בשנים האחרונות להתגורר פה בגיאה. אנחנו המומים ממה שקרה".

 

בקצא"א נמצאים מכלים של דלק, ובמקום יש גם חוות גז. לאחרונה נבנה באתר מסוף שאליו מגיעים מן הים חומרים המשמשים את המתקן. לקצא"א יש גוררת שבה היא משתמשת כדי להביא את החומרים הללו מן הים אל תוך המתחם עצמו.


פורסם לראשונה 05/11/2009 17:05

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צוותי ההצלה במסוף קצא"א
צילום: צפריר אביוב
גבאי. נפל למים
צילום רפרודוקציה: צפריר אביוב
מומלצים