שתף קטע נבחר

הושגה פשרה בין מייסדי Skype ל-eBay

מייסדי Skype ניסו למנוע מכירתה על ידי eBay בטענה כי נעשה בה שימוש בטכנולוגיה השייכת להם. במסגרת פשרה, השניים ירכשו בחזרה 14 אחוזים מהחברה שמכרו ל-eBay

מכירתה של חברת הטלפוניה ברשת Skype עתידה להתקיים כמתוכנן. זאת לאחר שהושגה פשרה בין מייסדי החברה ל-eBay ולמשקיעים החדשים בחברה בנוגע לטכנולוגיה שנמצאת בבסיסה.

 

חברת eBay, שעוסקת במסחר אלקטרוני ומכירות בין גולשים, רכשה את Skype לפני מספר שנים, וכעת היא מבקשת למכור את השליטה בה למשקיעים חיצוניים. מייסדי Skype, ניקלאס זנסטרום ויאונס פרי, הקימו חברה בשם Jotlid וניסו למנוע את המכירה.

 

השניים שמכרו בעבר את החברה ל-eBay, תבעו אותה לאחרונה, בטענה שהטכנולוגיה בה נעשה שימוש בתוכנה שייכת להם - וכי נעשה בה שימוש בניגוד לרשיון. עמדתן של eBay ושל Skype הייתה כי השימוש בטכנולוגיה נעשה באופן חוקי, ובהתייחס לתביעה, אמרו מנהלי החברות לתקשורת בשבועות האחרונים, כי המכירה תתקיים כמתוכנן.

 

מוקדם יותר הערב (ו') הכריזה Skype על הפשרה, במסגרתה Skype תקבל בעלות על היישומים של Jotlid שהיו תחת מחלוקת. במסגרת הפשרה, פרי וזנסטרום יצטרפו למשקיעים, וירכשו 14 אחוזים מ-Skype תמורת סכום "משמעותי", על פי הודעת Skype. בסך הכל תקבל eBay כ-1.9 מיליארד דולר תמורת 70 אחוזים ממניות החברה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים