שתף קטע נבחר

אליאור חן יואשם בהתעללות, לא בניסיון רצח

הפרקליטות תגיש היום כתב אישום נגד "הרב המתעלל" במגוון של עבירות, אך לא בניסיון רצח. הסיבות: אין די ראיות לבסס את החשד הזה ודרוש אישור מהרשויות בברזיל - משם הוסגר

"הרב המתעלל", אליאור חן, יואשם היום (ב') בעבירות של התעללות בקטין חסר ישע ותקיפת קטין חסר ישע במקרים רבים, וכן בעבירות של שיבוש מהלכי משפט וקשירת קשר לביצוע פשע. הוא לא יואשם בעבירה של ניסיון רצח, במסגרת כתב האישום שתגיש נגדו פרקליטות מחוז ירושלים לבית המשפט המחוזי בעיר. 

 

מאז הוסגר חן מברזיל פורסם, כי המשטרה תמליץ לפרקליטות להעמיד אותו לדין בעבירה של נסיון לרצח. גורמים המעורים בחקירה אמרו ל-ynet כי הוא לא יואשם בסופו של דבר בסעיף זה, כיוון

 שאין די ראיות כדי לבסס את החשד הזה. בנוסף, בפרקליטות לא מתכוונים בשלב זה לבקש מברזיל את הסכמתה לגבי הכללת סעיף זה בכתב האישום, כפי שהיא חייבת על-פי החוק, מפני שעבירה זו לא נכללה בבקשת ההסגרה.

 

לדברי הגורמים, אם בהמשך הדרך יהיו ראיות חותכות על כך ש"הרב המתעלל" ניסה לרצוח את אב הילדים ואת אחד מבניו שנמצא כיום במצב של "צמח", אז הפרקליטות תשקול האם לבקש מברזיל אישור להכליל סעיף זה בכתב האישום.

 

"כרגע אין חשד מבוסס לעבירה של נסיון לרצח ואין מספיק ראיות לכך ולכן כתב האישום לא יכלול עבירות אלו", אמרו הגורמים ל-ynet. "הפרקליטות גם איננה מתכוונת בשלב זה לבקש מרשויות ברזיל את הסכמתן להכללת סעיף זה וכפי שזה נראה עכשיו גם לא בעתיד".

 

חן, שהוסגר לפני כשבועיים לישראל לאחר שנמלט לברזיל - שם שהה כשנה וחצי, נחקר על ידי משטרת מחוז ירושלים אולם שתק בחקירתו ולא סיפק לחוקרים כל מידע חדש.

 

פרקליטו של חן, עו"ד אריאל עטרי, אמר בתגובה להגשת כתב האישום הצפוי: "אנו מברכים על הגשת כתב האישום, המבשר את תחילת משפטו של חן. כעת הוא יוכל, סוף סוף, להתמודד עם הראיות והעדויות שבתיק ולהפריכן".


פורסם לראשונה 08/11/2009 23:12

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דודי ועקנין
אליאור חן בבית המשפט
צילום: דודי ועקנין
מומלצים