שתף קטע נבחר

2 מאסרי עולם למחבל שהרג חיילים בצומת תפוח

ריאד עבד ערפאת תיכנן את הפיגוע בו נהרגו שני חיילי צה"ל סמוך לצומת תפוח. הוא עמד כתצפיתן וסימן לחבריו על התקרבות הרכב בו נסעו השניים. הוא היה מעורב בפיגועים נוספים

שני מאסרי עולם ו-30 שנות מאסר בפועל נגזרו היום (א') על ריאד עבד ערפאת, בגין חלקו בפיגוע בינואר 2005 סמוך לצומת תפוח בשומרון, בו נהרגו סמ"ר יוסי עטייה וסג"מ אריאל בודה, וכן בשל חלקו בפיגועים נוספים בהם נפצעו ישראלים נוספים. רגע לפני גזר הדין אמר הנאשם: "אני לא מכיר בישראל ובבית המשפט. ישראל היא מדינה כובשת".

 

הפיגוע בינואר 2005 היה מתוכנן מראש לפרטי פרטים, שעה שחוליית טרור עמלה על הכנתו כבר בשנת 2004. החוליה, שכללה כמה מחבלים, תכננה לירות לעבר רכב ישראלי. לאחר שהציבו בכביש תמרור עצור, על-מנת לעצור רכב. שני מחבלים אף לבשו מדי צה"ל וירו באמצעו נשק מסוג M16 לעבר החיילים. 

 

הנאשם היה חבר מרכזי באותה חוליה, הוא היה מתכנני הפיגוע ואף עמד כתצפיתן בכביש וסימן לחבריו אודות התקרבות רכב ישראלי. יוסי עטייה נהרג במקום ואילו אריאל בודה, נפצע באורח קשה ונפטר מפצעיו כעבור תשעה חודשים. שני הצעירים שנהרגו היו בדרכם למכינה במעלה אפרים.

 

ערפאת הורשע גם במספר אירועי ירי, בין היתר, אירוע שהתרחש במהלך שנת 2007, בו נפצע חייל צה"ל באורח קשה, לאחר שעמד בתחנת ההסעה בצומת אריאל.

 

התובע הצבאי, רב-סרן רונן שור, ציין כי חלקו של ערפאת בפיגוע בשומרון הוא מרכזי ולכן יש לגזור עונש מאסר עולם בגין גרימת מוות של כל אחד מהחיילים. השופטים בבית המשפט הצבאי בשומרון, בראשות רב-סרן דליה קאופמן, קבעו כי ערפאת אחראי למותם של שני החיילים וכן על פציעתם של אחרים, "מגואל הוא בדמם של המנוחים מכף רגלו ועד ראשו ולנו אין אלא להפנות למה שניתן לנו בדין כגמול על המעשים החמורים מכל ולהרחיק את הנאשם לצמיתות מקרב בני אנוש".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים