שתף קטע נבחר

זירת הקניות

הכנסת אישרה: לא לשווק מוצרים "זוללי" חשמל

ועדת הכלכלה אישרה את תקנות משרד התשתיות הקובעות צריכה מקסימלית למוצרי חשמל ביתיים. המשמעות: מעתה לא ניתן יהיה לשווק או לייבא מוצרי חשמל "זוללי אנרגיה". המהלך צפוי לחסוך מיליארדי קוט"ש חשמל וגם לצמצם את זיהום האוויר

ועדת הכלכלה אישרה היום (ב') תקנות של משרד התשתיות, הקובעות רף צריכה מקסימלי למוצרי חשמל ביתיים. תקנות אלה קובעות סף מחמיר לצריכת אנרגיה על מספר רב של מוצרי חשמל ביתיים - בהם מכונות כביסה, מייבשי כביסה, מדיחי כלים ותנורי אפייה חשמליים. התקנות ייכנסו לתוקף החל מחודש מרס 2010.

 

במשרד התשתיות ציינו כי ישומן של התקנות צפוי לחסוך מיליארדים רבים של קוט"ש חשמל למשק, עד שנת 2020 ובכך יביא להפחתה משמעותית של זיהום האוויר ופליטות גזי החממה בישראל. התקנות שאושרו קובעות כי הצריכה המקסימלית של מוצרי החשמל הללו תיקבע על פי תקנים של מכון התקנים וכי ייאסר ייבוא של מכשירים שאינם עומדים בתנאים אלו.

 

מנתוני המשרד' עולה כי החיסכון הצפוי בחשמל עומד על כ-120 מיליון קוט"ש בשנה בממוצע - כמות שבמצטבר עשויה להגיע לכדי 6.5 מיליארד קוט"ש עד סוף שנת 2020. כמות זו, מציינים במשרד, מהווה כמעט 7 אחוזים מהיעד הממשלתי לצמצום הצריכה בחשמל עד תום שנת 2020. תקנות אלו יצטרפו לתקנות שכבר אושרו למזגים, למקררים, מנועים חשמליים, משאבות וציוד נוסף.

 

שר התשתיות הלאומיות, ד"ר עוזי לנדאו אמר כי "תקנות אלו יביאו לצמצום משמעותי של זיהום האוויר בישראל ויסייעו להגדלת הביטחון האנרגטי, בכך שיצמצמו את צריכת החשמל ויאפשרו להגדיל את הרזרבות".

 

לנדאו ציין כי משרד התשתיות יחל בתקופה הקרובה בקמפיין תקשורתי המעודד צרכנים לצמצום הצריכה באמצעות המלצות שונות לצרכן. "המשרד ימשיך לפעול במרץ לקידום החיסכון בחשמל במקביל להבטחת אספקת חשמל סדירה לאזרחי ישראל", סיכם. 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מעכשיו בגרסה החסכונית. מכונת כביסה
מומלצים