שתף קטע נבחר

צילום: אלי אלגרט

זינגל יוצא לחו"ל בניסיון להתחקות אחר כספי פנאן

עורך הדין שמנהל את העיזבון של מנהל מכבי ת"א לשעבר יטוס לשוייץ ויוועד עם הבנקים: "זה סיפור לא פשוט כלל, מדובר בהתגנבות יחידים. הבנקים מעדיפים להשאיר את הכספים אצלם"

פרשת מוני פנאן ז"ל, שבתקופה האחרונה ירדה מהכותרות, חוזרת. עו"ד משה זינגל, מנהל העיזבון של פנאן, יטוס בימים הקרובים לשוייץ על מנת להתחקות אחר החשבונות שהיו למנהל מכבי תל אביב שם. 

 

מחר אמור לקבל עורך הדין מסמכים שיוכיחו באופן רשמי שקיימים שני חשבונות, בהונג קונג ובשוייץ, שלא רשומים על שמו של פנאן, אלא על שמות אנשים אחרים, שלא ברור אם התנדבו לתת את שמם, או זכו לתמורה מסוימת.

מוני פנאן ז"ל. זינגל: "הוא לא חיפש את קדמת הבמה" (אלי אלגרט)

 

לאחר שיתקבלו המסמכים ייצא צו מבית המשפט בישראל שאיתו ייפנו לשני הבנקים, אך זינגל מבהיר, "מדובר בסיפור לא פשוט בכלל. בנקים בחו"ל ובמיוחד בשוייץ לא נוטים לחשוף פרטים ומעדיפים שהכסף יישאר אצלם ובנוסף, לבתי המשפט בישראל אין יכולת להכריח אותם לחשוף פרטים. מוני העדיף תמיד להיות בצל, מאחורי הקלעים, ולא חיפש את קדמת הבמה".

 

בימים הקרובים עורך הדין זינגל אמור גם לקבל את הפרטים על חשבונות ונכסים בארץ, אך שוב, עדיין לא ברור אם פנאן רשם על שמו נכסים, כך שלא ברור אם מישהו יוכל לקבל את הכספים שלכאורה חייבים לאותם נושים. "בינתיים מדובר בהתגנבות יחידים, אני בטוח שלאט לאט יגיעו גם שחקנים ישראלים, וגם נושים נוספים. בינתיים כל הדרישות נעשות מאוד בחשאי, כיוון שכולם מפחדים מהמוסדות השונים, כמו מס הכנסה והמשטרה. אין לי ספק שבימים הקרובים יהיו התפתחויות חדשות", סיכם זינגל.

 

ארבעה אנשים נוספים פנו: "חייבים לנו כספים"

בימים האחרונים הגיעו מספר בקשות לבירור העיזבון שהשאיר מנהלה לשעבר של מכבי ת"א. ל-ynet נודע כי ארבעה אנשים נוספים, לא מעולם הכדורסל, פנו היום אל זינגל, כשהם טוענים שיש בנק שבו אמור להיות כסף המגיע להם.


ניקולה וויצ'יץ', עם רגב פנאן בלוויה (צילום: אלי אלגרט)

 

אותם אנשים חוששים להיחשף ובשלב הזה גם לא ידוע האם יש אמת בדברים. זינגל התייחס לנושא: "האנשים האלה דורשים חשאיות מוחלטת, הם פוחדים

מאוד מהאזנות ומהמשטרה. הם אמורים להביא לי טפסים המוכיחים שחייבים להם כספים, טפסים שאמורים להוכיח שקיים איזשהו חשבון באיזשהו בנק. אין לי מושג אם בבנק הזה יש בכלל כסף, הם גם לא רוצים לנקוב בשלב הזה בסכומים המדויקים כי הם חוששים לעצמם, אבל הפרטים האלה עומדים להתגלות".

 

בנוסף, סיפר היום העו"ד: "פנו אליי מספר שחקנים בנושא, זרים בלבד. בנוסף, גם אני פניתי למספר שחקנים, עליהם פורסם בתקשורת, על מנת לוודא מה היו הקשרים העסקיים ביניהם למוני. בשלב הזה אין לאף אחד מהם שום מסמך שמוכיח קשר עסקי. הם יכולים לדרוש מה שהם רוצים, אבל כל זמן שהכל נעשה בלחיצת יד זה לא שווה כלום".

 

היום הסתבר כי אישה, הטוענת שהיתה אהובתו של פנאן, שלחה מכתב לזינגר, בה היא דורשת לברר לגבי העיזבון שהשאיר פנאן. זינגר התייחס לנושא בקצרה: "קיבלתי את המכתב הבוקר, הוא עדיין בבדיקה".

 

מי שביררו על העיזבון הם ככל הנראה ניקולה וויצ'יץ' וראדיסב צ'ורצ'יץ', להם היו גם עסקים משותפים עם פנאן. שחקן נוסף הוא אסטבן באטיסטה, לו לכאורה פנאן היה חייב כספים עוד מאז שעזב את הקבוצה. כמו כן נודע ל-ynet כי שחקן זר בכיר אחר ששיחק במכבי ת"א והיה מקורב לפנאן, בחר שלא לדרוש את כספו, שמוערך בכמיליון יורו וחצי.


פורסם לראשונה 11/11/2009 10:11

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מוני פנאן
צילום: חגי אהרון
מומלצים