שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  לדור: גם הבנקים צריכים להילחם בהלבנת הון
  פרקליט המדינה אמר בכנס על הלבנת הון: "אני יודע עד כמה חשוב לבנקאי לשמור סודיות עבור לקוחות, אבל הוא צריך גם לזהות את מה שנתפס בעיניו כחשוד. צריך להפוך את ישראל לחברה ראויה אשר תחווה פחות עשיית עושר בדרכים קלוקלות"
  פרקליט המדינה, משה לדור, דיבר הבוקר (ד') בכנס לשכת עורכי הדין בתחום הלבנת ההון. לדור דיבר על ההתפתחות אכיפת החוק בתחום הלבנת ההון אשר מקבלת חשיבות רבה יותר בשנים האחרונות.

   

  "בתחום איסור הלבנת ההון אנחנו רוצים להיות יותר מבסדר ולצאת מהרשימות השחורות בעולם. המלחמה בהלבנת הון היא גם חלק בפשיעה כלכלית ובפשיעה מאורגנת הניזונה מהלבנת ההון, וזו סיבה בפני עצמה למלחמה בתופעה. בנוסף יש להגן על המערכת הפיננסית, כך שתסתמך על הון לבן ולא על הון שחור".

   

  לדור אמר עוד כי הסיבה הכוללת שבגינה ראוי לקחת ברצינות את החוק הזה ולטפל במי שמלבינים הון, היא "להפוך את ישראל לחברה ראויה אשר תחווה פחות עשיית עושר בדרכים קלוקלות".

   

  הוא הוסיף כי בשנים האחרונות נעשה שינוי גדול בתחום והיכולות לאיתור העבריינים הולכות ומשתכללות. "אני יודע עד כמה חשוב לבנקאי לשמור סודיות עבור לקוחות, אבל משהו בעניין הזה משתנה בשנים האחרונות. הבנקאי אינו חייב רק לשמור על הכל בסוד והוא כן צריך לזהות את מה שנתפס בעיניו כחשוד".

   

  "הלבנת ההון משקפת רכוש שנגנב על ידי מי שעברו עבירה. מדובר פה בעניין בעל חשיבות עצומה ואנחנו משלבים כוחות בתחום הזה ויש צוותי משימה שעוסקים בנושא. האכיפה שלנו היום מבוססת הרבה יותר מבעבר על דרכי חשיבה חדשות של אכיפה משולבת ואינה דומה למה שהיה בעבר כאשר כל אחד עסק בתחומו לבד. אי אפשר להפריז בחשיבותו של התחום הזה, זהו חוק שנועד עבור כולנו ויש עוד דברים רבים שניתן לעשות".

   

  המפקח על הבנקים, רוני חזקיהו אמר בדברי הפתיחה כי מלבד ההתמודדות הקשה עם הלבנת ההון, ישראל מתמודדת גם עם מימון הטרור ועם כספים שעוברים לצורך מימונו. "זוהי התמודדות לא פחות קשה וחשוב שנהייה כולנו ערים לנושא הזה שיש לנו בו בעיה", והוסיף כי נושא איסור הלבנת ההון מקבל חשיבות גדולה בארץ ובעולם, ורק טיפול רציני הכולל את כל הגורמים בנוסף להקצאת משאבים יוכל להביא להתקדמות גדולה בעתיד.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לדור: רוצים להיות יותר מבסדר
  צילום: ירון ברנר
  צילום: רועי עידן
  הלבנת הון: יש שינוי?
  צילום: רועי עידן
  מומלצים