שתף קטע נבחר

גפני לשטייניץ: באוצר לא רוצים שחרדים יעבדו

יו"ר ועדת הכספים האשים את שר האוצר כי משרדו מערים קשיים על חרדים המבקשים להשתלב בשוק העבודה. כדוגמא, דרש גפני להכיר בתחליפי תעודת בגרות הניתנים לבוגרי תיכון במגזר החרדי. שטייניץ: אנו מעוניינים לקדם את השתלבותם

יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני (יהדות התורה) יצא הבוקר (ד') חריפה חריפה על שר האוצר, יובל שטייניץ, על שאיננו מרסן את פקידי משרדו אשר מערימים קשיים על חרדים המבקשים להשתלב בשוק העבודה. "זוהי בושה וחורפה איך שהם מתייחסים לחרדים שרוצים ללכת לעבוד. לא רוצים שהחרדים יעבדו, אלא שיהיו חילונים", אמר גפני. 

 

גפני הביא לדוגמה נערות שסיימו לימודים תיכוניים, אך לא עשו בחינת בגרות, אלא בחינה שוות ערך של "מכון סולד", אולם רשות המיסים לא מאפשרת להן להיות יועצות מס ומחייבת אותן לעבור שתי בחינות קשות. 

 

גפני ציין כי הפקידים לא מכירים בחוק שעבר בכנסת, ביוזמתו, לגבי ההכרה בתחליף לתעודת הבגרות שתהיה שוות ערך. באותה רוח הוא תקף את יוזמת הפקידים לחייב את התושבים בתשלום היטלי פיתוח התשתיות שעד כה היו מוטלים על הקבלנים. "אתה נבחר ציבור, תרגיע את פקידי אגף התקציבים", אמר גפני.

  

השר שטייניץ השיב לגפני באומרו שהוא עצמו וסגנו (יצחק כהן מש"ס) מאוד מעוניינים לקדם את השתלבות החרדים במפעלים ייחודיים או משותפים, כדי לשפר את מצבם הכלכלי ולהוציאם ממעגל העוני. גפני התפרץ לדבריו באומרו: "מעוניינים לקדם זה לא רלוונטי".

 

השר הוסיף שאכן הוא מעוניין להכיר בהשכלה שוות ערך של החרדים, וציין כי במשרד האוצר מסכימים כי צריך למצוא פיתרון לסוגייה. גפני שוב התפרץ, ואמר: "תתגבר על הפקידים שלך שלא מיישמים חוק שהעברתי".

 

שר האוצר סיכם בהבטחה "זה ייבדק".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גפני ושטייניץ היום בוועדה
צילום: גיל יוחנן
צילום: גיל יוחנן
הדיון בוועדת הכספים
צילום: גיל יוחנן
מומלצים