שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  הנגיד יוכל לבדוק רישום פלילי של בכירים בבנקים

  בנק ישראל ימנה בעלי תפקידים מוגדרים, שיהיו רשאים לקבל מידע על רישום פלילי של אנשים המבקשים לרכוש שליטה בבנק, להתמנות לדירקטורים או לשאת במשרה בכירה בבנק כלשהו. גם המפקח על הבנקים יהיה רשאי לקבל מידע

  בקשתו של בנק ישראל להסדיר בחוק את זכותו של הנגיד לקבל מידע על רישום פלילי של מבקשי היתר שליטה, דירקטורים ונושאי משרה בכירה במערכת הבנקאית, תקבל את תמיכת ועדת חוקה, חוק ומשפט בכנסת.

   

  בדיון שנערך היום (ד') בוועדה בנושא תיקון תקנות המרשם הפלילי ותקנות השבים (גופים הרשאים לקבל מידע), מסתמן כי בקשת בנק ישראל תתקבל, אם כי בשינויים קלים המגבילים את בעלי התפקידים בבנק לקבל את המידע.

   

  כך למשל, יידרש הבנק להגדיר במדויק את בעלי התפקידים שרשאים לקבל מידע, ולא לאפשר לנגיד להסמיך כל אדם ללא כל הבחנה.

   

  כמו כן, לא תתקבל דרישת הבנק לקבל מידע מהמרשם לעניין "מתן היתרים" באופן כללי, אלא להגביל את הסמכות לקבל את המידע אך ורק לגבי התאמתם של בעלי אמצעי השליטה, דירקטורים ומנהלים וכל מי שמבקש לקבל רישיון לתאגיד בנקאי.

   

  עוד הוצע בוועדה להוסיף את המפקח על הבנקים כרשאי לקבל מידע מהמרשם לצורך קבלת החלטה בנוגע למינוי נושא משרה בתאגיד בנקאי, בנוסף לנגיד.

   

  הדיון בתקנות וההצבעה בדבר תיקונם, טרם הסתיימו והם אמורים להתבצע בשבועיים הקרובים, זאת בשל ריבוי הגופים המעונינים להיכלל כבעלי סמכות לקבל מידע כמו לשכת עורכי הדין לעניין מתמחים והרשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  סטנלי פישר נגיד בנק ישראל
  צילום: גיל יוחנן
  מומלצים