שתף קטע נבחר

ישראל תספק לברזיל מל"טים ב-350 מיליון דולר

בנוכחות הנשיא פרס נחתמה עסקה למכירת 14 מטוסים ללא טייס, שישמשו את ברזיל בין היתר בלוחמה בפשיעה לקראת המונדיאל והאולימפיאדה: "פרס נתן את הדחיפה האחרונה"

ישראל תספק מל"טים לברזיל. גורמים בפמליית הנשיא שמעון פרס, המבקר בברזיל, הודיעו אחר הצהריים (יום ד') על חתימת עסקה למכירת 14 מטוסים ללא טייס לברזיל, בהיקף של כ-350 מיליון דולר. המטוסים, שיסופקו על-ידי התעשייה האווירית, ישמשו את ברזיל בתחומי ביטחון פנים ובלוחמה בפשיעה.

 

נציגי חברה לייעוץ בטחוני שהייתה מעורבת בעסקה אמרו ל-ynet כי "העסקה נסגרה בין מפכ"ל המשטרה הפדרלית לבין ראשי התעשייה האווירית. העסקה הזו היא נושא שעובדים עליו כבר חודשים ארוכים, כך שההגעה של פרס נתנה אך רק את הדחיפה האחרונה".

 

לדברי נציגי החברה, "בשלב ראשון יסופקו שלושה מל"טים מסוג הרון 1.

העסקה עדיין טעונה אישורים בברזיל. המל"טים ישמשו גם למונדיאל ולאולימפיאדה".

 

במסיבת עיתונאים עם הנשיא פרס, התייחס היום לעסקה נשיא ברזיל, לולה דה-סילבה: "המל"טים יגנו על הגבול שלנו. יש לנו 50 אלף ק"מ חוף שצריך לשמור עליהם. בסופו של דבר יהיה לנו חיל אוויר לא מאויש שיגן על גבולותינו".

 

התעשיות הביטחוניות הישראליות מוכרות מטוסים ללא טייס למדינות שונות בעולם. לאחרונה נודע כי התעשייה האווירית (תע"א) והתעשייה הביטחונית הגרמנית (ריינמטאל) חתמו על חוזה עם משרד ההגנה הגרמני בהיקף של עשרות מיליוני דולרים לאספקת מטוסים ללא טייס (מל"ט) מדגם הרון וכן תחנות בקרה קרקעיות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פרס ולולה, נשיא ברזיל
צילום: אמנון מרנדה
מומלצים