שתף קטע נבחר

מיקרוסופט מנתקת מיליון משתמשי Xbox

כמיליון משתמשי Xbox שפרצו את הקונסולה, הוחרמו משרתי Xbox Live ולא יכולים להתחבר לרשת. מיקרוסופט: הפרו את תנאי השימוש

מיקרוסופט, יצרנית הקונסולה הפופולארית Xbox החלה לבצע אתמול (ד') חרם (Ban) נרחב על בעלי הקונסולות שפרצו את ה-Xbox ושיחקו בעותקים פיראטיים, כפי שהתפרסמו הערכות בעבר.

 

החרם מונע מבעל הקונסולה להשתמש בשירותי ה-Xbox Live הכוללים בין היתר אפשרות לשחק משחקים מרובי שחקנים דרך האינטרנט וקניית תוכן מקוון. בנוסף, קונסולות שקיבלו חרם מנועות משימוש בדיסק הקשיח להתקנת משחקים וישמשו את הפיראט, החל מרגע החסימה, לשמירת שלבים במשחקים המופעלים מתקליטור. משחקים שהותקנו בעבר על הדיסק הקשיח של המכשיר, יפסיקו לפעול גם כן.

 

קונסולות מוחרמות יוכלו עדיין להריץ משחקים, אך בגרסתם הלא-מקוונת בלבד ללא חיבור לרשת ה-Live. החרם המתבצע הוא לצמיתות, מה שיאלץ משתמשים פיראטיים לרכוש קונסולה חדשה אם ירצו להשתמש בשירותים שמציעה רשת ה-Xbox Live.

 

היקף המהלך לא פורסם על-ידי מיקרוסופט למרות שזו אישרה שהחלה במבצע החרמות, אך על פי דיווחים מדובר בכמיליון משתמשים מוחרמים, שהם כחמישה אחוזים מסך המשתמשים בשירותי ה-Xbox Live בעולם.

 

 

יש לציין שבמסמך תנאי השירות המסופק עם הקונסולה, מצויין שחרם זה גורם גם להפסקת האחריות על הקונסולה ורכיביה.

 

"על כל הצרכנים לדעת שפיראטיות היא מעשה לא חוקי ושינוי קונסולה כזה או אחר, שיאפשר שימוש בעותקים פיראטיים, הוא מעשה שמנוגד לתנאי השימוש. המעשה יגרום לביטול האחריות וכן חרם מרשת ה-Xbox Live", מסרה מיקרוסופט בהודעה לעיתונות. "בריאות תעשיית המשחקים העולמית תלוייה בצרכנים המשלמים עבור השירותים והסחורה המקורית מיצרנים, חנויות וחברות צד שלישי התומכות בה", נכתב בהודעה. 

 

היקף החרם אולי מפתיע במקצת, אך לא העיתוי. החרם הנרחב שמבצעת מיקרוסופט בא בסמוך לצאת המשחק Call of Duty: Modern Warfare 2 עטור השבחים והמשחק הבולט ביותר השנה, הצפוי לשבור את שיאי המכירות השנתיים. כמו כן, ניתן להסיק שדליפתו של המשחק טרם השקתו דווקא לקונסולות ה-Xbox בהחלט השפיע על החלטת מיקרוסופט "לנפות" מרשת ה-Xbox Live את המשתמשים שהורידו את הגרסה הפרוצה של CoD:MW2.

 

עדיין לא ברור כיצד מיקרוספט מסווגת את המשתמשים "הבעייתיים", אך נראה שהמהלך האחרון שביצעה החברה מסיאטל ינחית מכה כואבת מאוד לתעשיית פיראטיות המשחקים המשגשגת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רק לשחקנים שומרי חוק
בשיתוף Games
מומלצים