שתף קטע נבחר

זכי רכיב מתעניין ברכישת סמייל 012 מאלוביץ'

שאול אלוביץ', בעל השליטה העתידי בחברת בזק, נאלץ למכור את סמייל 012 כחלק מהדרישות הרגולטוריות לאישור העסקה. לאחרונה ניהל אלוביץ' מגעים עם פרטנר, אולם בשל מגבלות רגולציה הוא בוחן אפשרויות נוספות

זכי רכיב, איש היי-טק, לשעבר בעלים של חברות טריון, הביע עניין ברכישת סמייל 012 מידי שאול אלוביץ', כך נודע ל"כלכליסט". נציגו של רכיב בישראל, עו"ד דוד חודק, קיים שיחות בעניין עם שאול אלוביץ', ועם מנכ"לית סמייל 012, סטלה הנדלר.

 

האחים רכיב ידועים כמייסדי טראיון, שנמכרה ב-140 מיליון דולר למוטורולה בשנה שעברה. מכירת טראיון למוטורולה הניבה להם 160 מיליון דולר. כיום שולטת חברת יורוקום בסמייל דרך אחזקה של 69.8% ממניות אינטרנט זהב.

 

שאול אלוביץ' נאלץ למכור את סמייל 012 כחלק מהדרישות הרגולטוריות על מנת לקבל את היתר השליטה בבזק ממשרד התקשורת. בצידה של בזק מצויה פעילות בזק בינלאומי בתחומים שבהן היא נחשבת מתחרה של 012 סמייל המספקת שירותי אינטרנט, שיחות בינלאומיות ושיחות פנים ארציות.

 

תג המחיר הנדרש על סמייל עומד על כ-1.2 מיליארד שקל. מעבר לכך כספי התמורה מהמכירה צפויים לשמש את שאול אלוביץ' לצורך מימון עסקת בזק.

 

מנגד, לא מתאפשרת מכירת סמייל לפרטנר, שדיונים לגביה מתקיימים זה חודשים ארוכים. מבחינה רגולטורית חל איסור על ספקית שירותי סלולר להחזיק בספקית שירותי שיחות בינלאומיות ועל כן נאלץ אלוביץ' לבדוק אפשרויות אחרות.

פורסם לראשונה 12/11/2009 18:40

 

בהכנת הכתבה השתתפו גולן חזני ושהם לוי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ראובן שוורץ
זכי רכיב
צילום: ראובן שוורץ
מומלצים