שתף קטע נבחר

הורים שכולים לנתניהו: התעלם מרמון ומגולדווסר

יום אחרי שרונה רמון ומיקי גולדווסר קראו לראש הממשלה להפסיק להמר על חייו של גלעד שליט, פנו אליו 27 משפחות שכולות ודרשו שלא ישחרר מחבלים עם דם על הידיים תמורת החייל החטוף. "אצלנו אין ברשימה סלבריטאים", אמר ל-ynet נציג המשפחות

התשובה לרונה רמון ומיקי גולדווסר לא איחרה לבוא: קבוצה של הורים שכולים שיגרה הערב (יום ה') מכתב לראש הממשלה, בנימין נתניהו, וביקשה ממנו לא לשחרר מחבלים עם דם על הידיים בתמורה לשחרור החייל החטוף גלעד שליט.

 

"צרם לנו שמנסים לרכוב על גב סלבריטאיות שיקיריהן כלל לא נהרגו על ידי מחבלים הנמצאים בבתי הכלא בישראל", אמר ל-ynet יוסי צור, נציג פורום משפחות שכולות נגד שחרור מחבלים, על מכתבן של רמון וגולדווסר שקראו לנתניהו "להפסיק להמר על חייו ושפיותו" של גלעד שליט.

 

צור וחבריו מנסים כבר במשך שנה להשמיע את קולם נגד שחרור המחבלים. כאשר הוקם המאהל של פעילי המטה למען שליט סמוך לבית ראש הממשלה, הם מיהרו להקים מאהל מחאה בצדו השני של הכביש - וכך גם הפעם.

 

"שמענו בצער ובתדהמה על קבוצת נשים שכולות הדורשות ממך 'להפסיק להמר על גלעד' - ודורשות ממך להציל את חייו וחירותו של גלעד שליט תמורת שחרור מיידי של מאות רוצחים", כתבו ההורים השכולים לנתניהו.

 

"להמר על גלעד, לא! ולהמר על חיי אחרים כן??", תהו הכותבים, "אנו אמהות ואבות אשר שכלו את בניהן ובנותיהן במעשי זוועה של מחבלים שבין היתר ששוחררו בעסקאות ומחוות שונות. חלקם שוחררו גם כדי להציל חיי חיילים שבשבי. ואנו שואלים אותך: מדוע? מדוע בחרה ממשלת ישראל להמר על חיי ילדינו שלנו? להרוס את חיינו וחיי משפחותינו? מהי ההצדקה לכך שחיי ילדינו הופקרו כדי להציל אחרים? האם לא ידעו ראשי הממשלות אשר אישרו את המחוות והעסקאות הללו כי רבים מן המחבלים ישובו לרצוח? האם אינך יודע זאת בעצמך?".

 

לטענתם, שחרור מחבלי חמאס יוביל למחיר דמים וזהו מחיר שלמדינת ישראל אסור בשום פנים

ואופן לשלם. "אסור לממשלה להמר בחיי אזרחיה, ואין עוד ראש ממשלה אשר יוכל לומר 'לא ידעתי'". 27 המשפחות החתומות על המכתב מזכירות גם כי נתניהו עצמו הוא אח שכול ליוני נתניהו, שבחר לא להיכנע לחוטפים - ונפל בניסיון נועז להציל את חטופי המטוס באנטבה.

 

צור, אשר שכל את בנו אסף בפיגוע בקו אוטובוס 37 בציר מוריה בחיפה בשנת 2003, אומר כי אם ראש הממשלה יבחר לפגוש באותן אמהות שחתומות על המכתב, עליו להיפגש גם איתו ועם חבריו. "מן הראוי שראש הממשלה ישמע גם את עמדתנו המייצגת לא פחות אזרחים", אמר בכאב, "אצלנו אין ברשימה סלבריטאים אלא הורים ששכלו את ילדיהם בידי אותם מחבלים הנמצאים היום בבתי הכלא בישראל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צור. "מנסים לרכב על גב סלבריטאיות"
צילום: דודי ועקנין
הזכירו שגם הוא אח שכול. נתניהו
צילום: רויטרס
רמון. ביקשה להפסיק להמר על חיי גלעד
צילום: חגי אהרון
מומלצים