שתף קטע נבחר

ארבעה מועמדים לתואר ספורטאי השנה 2009

ועדה של הוועד האולימפי תכריע בשבוע הקרוב מי מבין אלכס שטילוב, נמרוד משיח, שחר צוברי ואליס שלזינגר ייבחר לספורטאי המצטיין של השנה

מי יהיה ספורטאי השנה 2009? הוועד האולימפי הישראלי פרסם היום (ש') את שמות ארבעת המועמדים לזכות בפרס על שם יורם אוברקוביץ' ז"ל, בהתאם לשמות שהתקבלו מאיגודי הספורט השונים.

 

בטקס חגיגי שיתקיים בחודש הבא בכפר המכביה וישודר בשידור ישיר בערוץ הראשון, יוכתר גם מאמן השנה, ולראשונה יוכתרו הספורטאי והספורטאית הצעירים המצטיינים לשנת 2009.

 

איגוד השיט המליץ על הגולשים שחר צוברי, שזכה באליפות אירופה, ונמרוד משיח, שזכה במדליית הכסף באליפות העולם, כמועמדים לתואר. איגוד הג'ודו המליץ על אליס שלזינגר, שזכתה במדליית ארד באליפות העולם ובאליפות אירופה, ואילו איגוד ההתעמלות המליץ על אלכס שטילוב, שזכה במדליות ארד באליפות העולם ובאליפות אירופה.

 

המועמדים לתואר מאמן השנה כפי שהוצעו על ידי האיגודים הם: סרגיי וויסברוט, מאמנו של אלכס שטילוב, אנטולי שפרן, מאמנו של הקופץ לגובה דמיטרי קרוייטר, גל פרידמן, מאמנו של נמרוד משיח, רפאל בלילוס, מאמנו של שחר צוברי, אילן תשתש, מאמן נבחרת הנשים של ישראל בשיט בדגם 470 שזכתה במדלית כסף באליפות העולם לנוער.

 

 

יחיעם שרעבי, מאמן הטקוואנדו שהצעיד את גיל חיימוביץ' לתואר אלוף אירופה לנוער ואת רון אטיאס לתואר האירופי לקדטים, ומאמנת ההחלקה על הקרח, גלית חייט.

 

המועמדים לתואר בקטגוריית הצעירים הם: דמיטרי קרוייטר, אלוף העולם לקדטים וזוכה מדליית הכסף במשחקים האולימפים האירופאים לנוער בפינלנד, גיל חיימוביץ', אלוף אירופה לנוער בטקוואנדו, רון אסולין, מדליסט הכסף באליפות אירופה לנוער בגלשנים, ויעקב שחר, סגן אלוף אירופה לנוער בשייט בדגם לייזר.

 

לתואר ספורטאית השנה הצעירה הוצגו רק צמד שייטות ה-470, גיל כהן ודנה ממרייב, שזכו במדליית הכסף באליפות העולם לנוער ובזכות דירוגן במקום ה-16 לבוגרות נכנסו לסגל האולימפי הבכיר של ישראל.

 

במהלך השבוע הקרוב תתכנס ועדת הפרס בוועד האולימפי בישראל להכרעת הזוכים השונים. הרכב הוועדה: איתן רוב, אריה זייף, נעם צבי, חנה שזיפי, שמואל אולפינר, מיקי חליקה ואפרים זינגר. היועץ המקצועי של הוועדה הוא גילי לוסטיג, מנהל היחידה לספורט הישגי של הוועד האולימפי בישראל.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שחר צוברי
צילום: אורן אהרוני
מומלצים