שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  נדחתה הבקשה לצו מניעה נגד שביתת הקלדניות
  שופטת בית הדין לעבודה בתל-אביב קבעה דיון נוסף בעניין ליום שלישי בערב, והורתה למדינה לנהל מו"מ אינטנסיבי עם הקלדניות, תוך מתן דגש למעמדן ולתוספות שכר ייעודיות

  שופטת בית הדין לעבודה בתל אביב, עליה פוגל, דחתה אתמול בערב (א') את בקשת המדינה למתן צו מניעה נגד שביתת הקלדניות. השביתה תימשך גם מחר.

   

   

  בית המשפט קבע דיון נוסף בעניין זה ליום שלישי בערב. השופטת הורתה בינתיים למדינה לנהל משא ומתן אינטנסיבי עם הקלדניות, תוך מתן דגש למעמדן ולתוספות שכר ייעודיות.

   

  בהסתדרות הביעו סיפוק מההחלטה, ואמרו כי בית הדין הכיר למעשה בצורך לשפר את מעמדן ושכרן המחפיר של הקלדניות. מההסתדרות נמסר: "אנו מקווים כי
  עתה יואץ המו"מ, כך שניתן יהיה להגיע להסכם, הן לטובת הקלדניות והן לטובת השירות לציבור בבתי המשפט".

   

  כזכור, פרקליטות מחוז ת"א עתרה אמש  לבית הדין נגד ההסתדרות, בבקשה להוציא צווים ארעיים וקבועים נגד השביתה. לטענת המדינה, השביתה אינה מידתית, התבצעה ללא הודעה מוקדמת, וכן הינה בלתי מוגנת בהתאם להוראות חוק יישוב סכסוכי עבודה. בנוסף, טענה המדינה כי עילת השביתה היא כלכלית במובהק, וכי ההסתדרות מסרבת לקיים כל מהלך של הידברות עם המדינה, אף שהאחרונה ביקשה לעשות כן יותר מפעם אחת, והציעה הצעות ראויות. 

   

  הקלדניות פתחו ביום חמישי האחרון בשביתה ללא הגבלת זמן, לאחר כישלון שיחות התיווך בינן לבין משרד האוצר, בהן השתתפו נציגי האוצר, ההסתדרות, משרד המשפטים והקלדניות. 

   

  בהסתדרות טוענים כי המתווה שהציע האוצר, שכלל שיפורים מסויימים בתנאי עבודתן, היה כרוך בוויתור של הקלדניות על תוספת הוותק המגיעה להן ועל תוספות נוספות, ולכן ההסתדרות והקלדניות לא קיבלו אותו. 


  פורסם לראשונה 15/11/2009 23:06

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים