שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  שוב חיילים נשאו שלט: גם נחשון לא מגרשים

  בעקבות הריסת מבנים לא חוקיים בהתנחלות נגוהות בדרום הר חברון, הניפו חיילים מגדוד נחשון שלט ובו נכתב "גם נחשון לא מגרשים יהודים". הם נקראו לשיחה עם המג"ד

  גדוד נחשון בעקבות גדוד שמשון: פחות מחודש אחרי טקס ההשבעה בכותל, שבו הניפו טירונים מחטיבת כפיר שלטים "לא מפנים את חומש" - שוב אירוע מביך באותה החטיבה. חיילים מגדוד נחשון בחטיבת כפיר עלו הבוקר (יום ב') לגג מבנה בבסיס הצבאי אדוריים שבדרום הר חברון, ונשאו שלט שעליו נכתב "גם נחשון לא מגרשים".


  מפגן המחאה של חיילי נחשון (צילום: אסף פריד) 

   

  לדברי מקורביהם של החיילים, הם החליטו להניף את השלט בתגובה להריסת מבנים בהתנחלות נגוהות הבוקר. באחד המבנים התגוררה משפחה עם שש נפשות. החיילים הועברו לשיחה עם המג"ד בעקבות המקרה. ח"כ מיכאל בן-ארי אמר בתגובה: "ההתנהגות של אהוד ברק דוחפת את החיילים לפינה וכשלא מדובר בארוע נקודתי, הוא צריך לעשות חשבון נפש ולהוציא את החיילים מלהשתתף בפינוי יהודים". בצה"ל עדיין בוחנים את נסיבות המקרה.

   

  בימין האשימו את שר הביטחון ברק ואת מפלגת העבודה, שעורכים "תמרונים פוליטיים על גבם של החיילים". ועד מתיישבי בנימין והשומרון טען כי "הפינויים הפוליטיים של חומש ונגוהות קורעים את הצבא לגזרים, ומזמינים מחאות וסירובי פקודה". בארגון "חומש תחילה" טענו כי "המלחמות הפוליטיות של מפלגת העבודה ממשיכות לפורר את צה"ל. על ראש הממשלה לפטר את שר הביטחון, שמספסר בחיילים".

   

  פעיל הימין, איתמר בן גביר אמר ל-ynet: "אנחנו מקבלים בשבועות האחרונים עוד ועוד פניות של חיילים שמבקשים להביע מחאה נגד גירוש יהודים ונגד זה שמחייבים אותם להשתתף, בין אם במעגל ראשון ובין אם במעגל חמישי בגירוש שכזה. לצערי, ברק מפרק את הצבא והוא זה שיצטרך לשאת בהשלכות".

   

  מוקדם יותר אמר ראש המועצה האזורית דרום הר חברון, צביקי בר חי, בתגובה להרס המבנים בנגוהות. "מדובר שוב באכיפה סלקטיבית של שר הביטחון, אהוד ברק, שמונע מימוש צווי הריסה לבתים פלסטינים, ובה בעת הורס בתי יהודים וחונקת את ההתיישבות".

   

  מזכ"ל שלום עכשיו יריב אופנהיימר, הטיל את האחריות לפתחם של מנהיגי המתנחלים: "גורמים בהנהגת המתנחלים מובילים למרד פנימי בתוך צה"ל, ומסכנים את שלמותה של החברה הישראלית". בתנועה קראו לראשי הימין, מכל המפלגות, לצאת נגד התופעה "בטרם יאבד הצבא שליטה על חייליו".

   

  בחודש שעבר שפט מפקד חטיבת כפיר, אלוף-משנה אורן אבמן, שני טירונים שהניפו את השלטים בכותל, ושלח אותם ל-20 ימי מחבוש. השניים הועמדו לדין בגין עבירה של התנהגות שאינה הולמת. לאור חומרת האירוע הוחלט להרחיק את שני החיילים לצמיתות מחטיבת כפיר, ולאחר שיסיימו את ריצוי עונשם בכלא ייבחן מחדש שיבוצם בצה"ל. על פי ההערכה, לא יוכלו לשמש עוד כלוחמים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  תלו שלט נגד פינוי וזומנו למג"ד
  צילום: אסף פריד
  האירוע הקודם בכותל
  צילום: מירי צחי, באדיבות "חומש תחילה"
  מומלצים