שתף קטע נבחר

מסיבת קדאפי ברומא: שיעורי איסלאם לנשים יפות

שליט לוב פרסם מודעה באיטליה, בה הזמין 500 נשים יפות, צעירות וגבוהות לאירוע בווילה פרטית. הנשים שציפו למסיבת ענק התאכזבו: קדאפי העליב את ישו והפציר בהן להתאסלם. "זה היה ההיפך הגמור ממסיבת VIP", סיפרה אחת המוזמנות

מאות נשים צעירות, שהוזמנו לווילה ברומא על ידי לא אחר ממועמר קדאפי, ציפו להשתתף במסיבת ענק. אולם כשהגיעו לבית המפואר התברר להן כי שליט לוב רצה להמיר את דתן לאיסלאם.

 

קדאפי הגיע השבוע לביקור ברומא כדי לקחת חלק בוועידת המזון הבינלאומית של האו"ם שנועדה למצוא דרכי התמודדות עם מצוקת הרעב. אולם העיתון האיטלקי "קוריירה דלה סרה" דיווח היום (ב') כי המנהיג הלובי ניצל את ההזדמנות כדי לממש את תחושת השליחות שלו.  


קדאפי ושומרת ראש בוועידת האו"ם ברומא, היום (צילום: AP)

 

במודעה שפרסם קדאפי בטרם הגעתו לרומא נכתב כי "דרושות 500 נשים יפות, בנות 18 עד 35, בגובה 1.70 מטרים ויותר". הסוכנות שארגנה את האירוע עבור קדאפי הסבירה לכל הנשים שיענו למודעה כי עליהן לבוא לווילה פרטית ברומא כשהן "לבושות יפה, אך לא בחצאיות מיני או שמלות קצרות". לכל המוזמנות הובטחו 60 אירו במזומן וכמה "מתנות מלוב".

  

רוב המוזמנות היו בטוחות שהן בדרך למסיבה פרטית, אך כשהגיעו לווילה שבה התארח קדאפי הן התבקשו לחכות באולם גדול עד להגעתו של המנהיג. אחרי המתנה רבה הופיע בפניהן קדאפי, אך הוא לא היה במצב רוח חגיגי. במקום, הוא העביר שיעור על תפקיד הנשים בעולם המוסלמי.

 

כתבת "אנסה" סיפרה כי ההרצאה נמשכה שעתיים וכללה גם חלק של שאלות ותשובות בעזרת מתורגמן. לפני סיום האירוע קרא קדאפי לנשים "להתאסלם"

ואנשיו העניקו לכל אחת מהן עותק של הקוראן וכן ספר מימרות שכתב השליט הלובי בעצמו. "זה היה ההיפך הגמור ממסיבת VIP שכולנו ציפינו לה. הם אפילו לא נתנו לנו כוס מים", אמרה אחת הנשים שהגיעה לווילה.

 

כמה מהמוזמנות אמרו כי האירוע כולו פגע באמונתן, מאחר שהן נוצריות אדוקות. הן טענו שקדאפי סיפק להן גרסה אחרת למותו של ישו הנוצרי מזו המופיעה בברית החדשה. הוא טען שישו בכלל לא נצלב, אלא "מישהו שנראה כמוהו" נרצח במקומו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים