שתף קטע נבחר

ללא צינון? מנכ"ל המשרד לשעבר מייצג חברה

ל"כלכליסט" נודע שמנכ"ל משרד התשתיות לשעבר, חזי קוגלר, מייצג בישראל את חברת האנרגיה Sempra. קוגלר סיים לפני כחצי שנה את תפקידו במשרד התשתיות, אשר תחת אחריותו נמצא תחום האנרגיה הסולארית

מנכ"ל משרד התשתיות לשעבר, חזי קוגלר, מייצג בישראל את החברה האמריקנית לאנרגיה סולארית Sempra. כך נודע ל"כלכליסט". תחום האנרגיה הסולארית נמצאת באחריות משרד התשתיות.

 

קוגלר סיים את כהונתו כמנכ"ל המשרד לפני כחצי שנה, בסוף חודש מאי. בתקופת כהונתו קודמה החלטת הממשלה להצבת יעד שימוש באנרגיות מתחדשות בהיקף של 10% עד שנת 2020. כמו כן, קודמה הרגולציה ברשות החשמל להקמת מערכות סולאריות בהיקף של עד 50 קילו־ואט. 

 

עוד נודע ל"כלכליסט", שחברת Sempra מנהלת מגעים להשלמת עסקה עם קיבוץ סמר להקמת שדה סולארי. היקף הייצור של השדה צפוי לעמוד על 5 מגה־ואט, וייתכן שהעסקה תורחב ותכלול שני שדות סולאריים בקיבוץ. 

 

חוק הצינון קובע שבמהלך שנה מפרישתו יימנע עובד ציבור מעיסוקים הנוגעים לפעילותו בתפקידו הקודם. מטרת החוק היא למנוע את החשש שעובד ציבור ינצל בתקופת שירותו את מעמדו וכוחו לטובת קידום ענייניו האישיים. מטרה נוספת מאחורי החוק היא למנוע ניצול קשרים אישיים לאחר הפרישה לצורך קידום עניינו של העובד או של מקום עבודתו החדש.

 

לצורך פעילותה בארץ הקימה Sempra את חברת נגב סולאר. Sempra משרתת יותר מ־20 מיליון לקוחות ברחבי העולם ומעסיקה 13,600 עובדים. הכנסותיה ב־2008 הסתכמו ב־11 מיליארד דולר. מ־Sempra סירבו להתייחס לעניין העסקתו של קוגלר ומסרו ל"כלכליסט" כי "מוקדם מדי לדון בפרויקטים פוטנציאליים או בכוח האדם באזור".

 

מנציבות שירות המדינה נמסר כי "מר קוגלר לא הגיש כל בקשה לקיצור תקופת הצינון. מכיוון שהוא כבר אינו עובד מדינה אין לנציבות כל דרך לחקור אותו על החשד לכאורה. יש להפנות את הפרטים למשרד המשפטים".

 

ממשרד המשפטים לא נמסרה תגובה.  

 

חזי קוגלר מסר בתגובה: "כל פעילותי עם Sempra היא בתחום הייעוץ בלבד. בידי חוות דעת משפטית, שלפיה פעילות זו כיועץ היא בהתאם לכל החוקים וההוראות, וכך אני מתכוון לנהוג גם בעתיד".

פורסם לראשונה 16/11/2009 23:52

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים