שתף קטע נבחר

ברק למשפחות שכולות: "לא נלך למלחמה כוללת"

ראש הממשלה אמר לבני המשפחות השכולות של חטיבת גבעתי כי "אנחנו יוצאים לשארם א-שייח כדי לתחום את החלקות הצבאיות ואת השכול"

בנסיון של הרגע האחרון להכשיר את הלבבות לקראת הסכם פשרה כואב עם הפלסטינים, הגיע היום (יום ד') ראש הממשלה, אהוד ברק, לאנדרטת חטיבת גבעתי בדרום הארץ וכשהוא עומד ליד קיר ההנצחה של מאות חללי החטיבה לדורותיה, אמר: "אנחנו יוצאים לשארם א-שייח במאבק להביא שלום כדי לתחום את החלקות הצבאיות ואת השכול. אנו יוצאים במאמץ לראות אם ניתן להגיע לשלום".
בדברו לפני מאתיים בני משפחות שכולות של חטיבת גבעתי אמר ברק כי "כל אבן בירושלים, כל גבעה בישראל וכל רגע רוויים בדם של בנים צעירים ולא כל דם שנשפך אפשר היה לחסוך. עלינו מוטלת האחריות העליונה לעשות את כל מה שאנחנו יכולים כדי לסיים את המלחמה בדורנו ולא להוריש אותה לדורות הבאים".
ברק הדגיש כי "לא אחתום על הסכם בכל מחיר, אבל אם יסתבר שהסכם יכול לחסוך מצבות בבתי הקברות ודפיקות על הדלת של משפחות שכולות חדשות אנחנו נעשה אותו. לא נסתכן בהרפתקנות ולא נלך למלחמה כוללת שתוצאותיה ידועות לנו: אלפי קברים ומשא ומתן שיחל בדיוק בנקודה בה הוא תקוע היום".
במהלך דבריו של ברק בפני המשפחות השכולות, התפרץ אחד ההורים השכולים, שבנו נפל בלבנון, בקריאות לעבר ראש הממשלה, אולם הוא הושתק על ידי הורים אחרים.
אל ברק התלווה לסיור השר שמעון פרס, שברק קירב אליו בימים האחרונים לקראת הבחירות. השר פרס חזר על דבריו מישיבת הממשלה בצהריים לפיהם "ההסכם המתגבש קשה מאוד אבל יש דבר קשה יותר והוא היעדר הסכם. ללא הסכם נגיע למצב קשה מנשוא. צריך להגיד בקול ברור אם כן או לא. יש לנו מפגש עם ההיסטוריה. אין להתחמק ואין לברוח ממנו".
במהלך השנה האחרונה נוספו לקיר השמות של חטיבת גבעתי עשרה שמות חדשים, בהם שלושה חיילים שנפלו בלבנון בתחילת השנה והיו החללים האחרונים של צה"ל בלבנון וכן החיילים דוד בירי ז"ל וחייל המילואים אבנר שלום ז"ל שנהרגו בארועי אינתיפאדת אל אקצה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום : איי פי
"עלינו מוטלת האחריות". ברק
צילום : איי פי
מומלצים