שתף קטע נבחר

שנה לטבח במומבאי: שיר לזכר ההרוגים

לקראת יום השנה לקורבנות הטבח בבית חב"ד במומבאי, הקדיש להם הזמר החסידי אברהמי רוט שיר חדש. המילים "וניקתי דמם לא ניקיתי" עוסקות במיגור הרשע מהעולם

בדיוק שנה חלפה מאז אותו יום שישי מר שבו הוצאו מבית חב"ד במומבאי גופותיהם של ששת קורבנות הפיגוע המזעזע. לקראת יום השנה הוציאו אברהמי רוט ומשה לאופר - שני אמנים חסידיים מהשורה הראשונה - שיר חדש ומרגש המבוסס על הפסוק מספר יואל: "וניקיתי דמם לא ניקתי", שעוסק במיגור הרשע. 

לפני כשלוש שנים הוציא רוט את אלבומו "מלאכי השרת", ומאז עמל על שירים לקראת הדיסק הבא. אחד השירים היה "ונקיתי דמם" שהלחין ועיבד לאופר ושההקלטות שלו הסתיימו כמה ימים לפני יום השנה להרוגי הפיגוע. תוך כדי עבודה ניגש אליו מישהו מההפקה ואמר "אברהמי, יש לך

שיר כל-כך מרגש, מה יותר מתאים מאשר להקדיש אותו לקדושים שנרצחו במומבאי?". וכך היה. 

 

שוחחת עם משפחות הקורבנות בקשר לזה?

 

"לא. אני לא חושב שיש צורך לדבר איתם על דבר כזה. הרי כולנו מרגישים כבני משפחתם, חשים שמוישי הוא הילד של כולנו. ההזדהות היא מלאה".

 

בשנה שעברה, באותם רגעים קשים של אי-ודאות על גורלם של בני הערובה בבית חב"ד, ישב דומע המלחין החסידי יוסי גרין וכתב לחן לתפילה "כל מי שעוסקים בצורכי ציבור באמונה, הקדוש ברוך הוא ישלם שכרם". את הלחן הוא העביר לזמר אוהד מושקוביץ - והקליפ המרגש הוצג ב-ynet והופץ בכל העולם כ"שיר השלוחים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הזוג הולצברג ז"ל
צילום: רויטרס
רוט. הזדהות מוחלטת
צילום: לוי רוט
מומלצים