שתף קטע נבחר

ביילין: רה"מ יקפיא בנייה, הרשות תתנגד - ותקרוס

יו"ר מרצ לשעבר אמר כי יש בידיו מידע על הכרזה עתידית מצד נתניהו, שתכלול הקפאת בנייה חלקית: "הפלסטינים יגידו 'לא' וזה עלול להוביל לפירוק הרשות". הוא תקף את כשלונו של השליח מיטשל: "שנת 2009 בוזבזה". לשכת רה"מ: "יש רעיונות מדיניים שונים, אך טרם נפלה החלטה"

האם יוסי ביילין יודע על צעדיו העתידיים של ראש הממשלה? יו"ר מרצ לשעבר הזהיר הערב (יום ד') מפני הקפאה זמנית של הבנייה בהתנחלויות - שתוביל לדבריו לקריסת הרשות הפלסטינית.

 

ביילין, שדיבר בטקס שבו הוענק לו אות לגיון הכבוד של צרפת בבית השגריר בישראל, טען כי על פי מידע שבידיו - ראש הממשלה בנימין נתניהו יכריז כבר בימים הקרובים על הקפאה של עשרה חודשים בבנייה ביהודה ושומרון. לדבריו, הפלסטינים לא יקבלו הכרזה שכזו והרשות עלולה להתפרק.

 

מלשכת ראש הממשלה, שהתבקשה להגיב לדבריו של ביילין, נמסר כי "יש רעיונות מדיניים שונים שמועלים, וטרם נפלה החלטה".

 

ביילין אמר עוד כי הכרזת ההקפאה מצד נתניהו לא תכלול את הבנייה ירושלים ואת צרכי הגידול הטבעי של המתנחלים. לדבריו, "האמריקנים יאמרו שזה לא על דעתם, אך זו התקדמות גדולה ויקראו לפתוח במשא ומתן על בסיס ההכרזה של נתניהו. הפלסטינים יגידו 'לא'".

 

"ההכרזה הזו תוליך אותנו לאחור והיא תיצור ואקום, משום שהפלסטינים יאמרו שלמעשה בפעם הראשונה האמריקנים מכירים בבנייה הישראלית בשטחים", הזהיר. "זה עלול להוביל לפירוק הרשות.

לא תהיה הכרזה חד צדדית על מדינה, אבל זה יכול להוביל לפירוק הרשות".

  

ביילין גם תקף את ההתנהלות של הממשל האמריקני בזירה הישראלית-פלסטינית, ואמר: "אני חושש שאנחנו עומדים בפני אסון. איבדנו את 2008 של אנאפוליס - היתה תקווה והיא מתה. 2009 היתה אמורה להיות השנה החשובה, שנת אובמה עם התקווה הגדולה, אך השנה הזו בוזבזה ובמקום לנהל משא ומתן בסגנון מדריד, מיטשל נכשל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ביילין. מידע מבפנים?
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים