שתף קטע נבחר

זירת הקניות

נחשו מה הביטוי השכיח ביותר באנגלית העשור?

"בחינת המלים הבולטות ביותר בעשור הראשון במאה ה-21 היא חוויה מפכחת, וגם קודרת", אמר נשיא ארגון שבחן את המלים השכיחות ביותר באנגלית. "בשביל עשור שהחל בשמחה ותקווה, המלים שנבחרו מתארות תקופה מורכבת ולעיתים גם טראגית"

המאבק הסביבתי והמאבק בטרור השפיעו לא רק על המציאות בעשור האחרון אלא גם על השפה: המלים "התחממות גלובלית" והביטוי "9/11" (ה-11 בספטמבר) דורגו בראש רשימת המלים השכיחות ביותר בשפה האנגלית מאז שנת 2000.

 

לממצאים הללו הגיעו ב-"The Global Language Monitor", ארגון העוקב אחר השימוש באנגלית בעולם. אנשי הארגון השתמשו בנוסחה מתמטית לעקוב אחר שכיחות השימוש במלים ובביטויים באנגלית בתקשורת המודפסת והאלקטרונית בעולם.

 

מקום השלישי הגיע המלה "אובמה". למקום הרביעי הגיעה הביטוי "Bailout" - התייחסות לרשת ההצלה שסיפק הממשל האמריקני לבנקים שקרסו בגלל המשבר הכלכלי. המלה החמישית הייתה "מפונה" (evacuee) - והכוונה לא למפוני גוש קטיף כי אם לאלה שפונו מאזורי האסון בניו אורלינס בגלל הוריקן קתרינה. עוד ברשימה: "גוגל", "צ'ינגליש" - העירוב של אנגלית וסינית - ו"צונמי".

 

"בחינת המלים הבולטות ביותר בעשור הראשון במאה ה-21 היא חוויה מפכחת, וגם קודרת", אמר פול פייאק, נשיא הארגון. "בשביל עשור שהחל בשמחה ותקווה, המלים שנבחרו מתארות תקופה מורכבת ולעיתים גם טראגית".

 

 

פייאק ציין כי גם רשימת הביטויים השכיחים ביותר אינה אופטימית. הביטויים הם "שינוי האקלים", "צונמי כלכלי" ו"גראונד זירו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים