שתף קטע נבחר

הוא משרת אותה ביום, היא משרתת אותו בלילה

נראה ששני הצדדים יוצאים מרוצים. היא מקבלת פינוקים: בגדים, תכשיטים, מסעדות יוקרה, חופשה ארוכה. הוא מקבל בתמורה צעירה שנראית כמו שהוא רק יכול לחלום בגילו המתקדם

לא שיש לי איזו כוונה להרוס את חגיגת האוהבים הפורחת בתאילנד, חלילה. אני רק תוהה על מהות התופעה, שלעיתים נראית ממש כמו פדופיליה, ובמקרים אחרים מעלה את המחשבה, שאם השניים המככבים בה היו באותו הצבע זה היה נראה כמו סוג של גילוי עריות.

 

מצד שני נראה ששני הצדדים יוצאים מרוצים מהעסקה. היא מקבלת פינוקים אין קץ: בגדים, תכשיטים, מסעדות יוקרה, חופשה ארוכה שיכולה לחצות גם את גבול תאילנד במקרים רבים. הוא מקבל בתמורה בחורה צעירה שנראית כמו שהוא רק יכול לחלום בגילו המתקדם. העסקה פשוטה: הוא משרת אותה ביום, היא משרתת אותו בלילות. מי אני שאשפוט אם זה מוסרי או לא? 

 

האם גבר כזה צריך להתבייש?

לא פעם עברה בי המחשבה שזה דווקא יכול להיות פתרון לא רע לגברים מתוסכלים בגיל העמידה. מי יודע איך נראים החיים שלו במולדת? גרוש, פרוד, מפוטר, סתם לא יוצלח, או דווקא יוצלח שאוהב בחורות צעירות שלא סופרות אותו יותר. האם גבר כזה צריך להתבייש או להסתתר רק בגלל שלרוע מזלו הוא חי במאה ה-21 ולא במאה ה-15? בחורה צעירה יכולה לגרום לכל גבר להרגיש צעיר יותר. 


האם המין הנשי מאוים מפני תאילנדית בת 20? (צילום: מיכל בלאושטיין-כהן)

 

ואז עלתה בי מחשבה נוספת, מפחידה לא פחות: האם זה חוסר הביטחון הנשי שלי שמדבר? ייתכן שאני פשוט פוחדת מאותם בחורות בנות 20 המציעות עצמן לגברים בני 60? האם נשים חוששות מהעובדה שהגברים יכולים בגיל 60, והן לא כל כך? האם המין הנשי מאוים מפני תאילנדית בת 20?

 

האם בגיל 60 הם לא ישקלו את האופציה התאילנדית?

אולי כן ואולי לא. בכל מקרה, אני נרגעת כשאני שומעת גברים שבעצמם לא מבינים את התופעה ורואים אותה כמוזרה ומעוררת רחמים. ובכל זאת, אני שואלת את עצמי אם מגרונם מדבר בעצם הסטטוס-קוו המערבי, והאם בגיל 60 הם לא ישקלו את האופציה התאילנדית במידה שחייהם יהיו קצת עקומים? הרי לפני מאה שנה לאף אחד הסידור הזה לא היה נראה מוזר. מי שיש לו כסף יכול לקחת בחורה צעירה, ועם הקמט הראשון יכול להוסיף אחת חדשה.

 

אבל למה אני הולכת רחוק? ומה עם הסבתות שלנו שהתחתנו בגיל 16 עם גברים הרבה יותר מבוגרים מהן, רק כדי להבטיח את כלכלתן? אף אחד אז לא דיבר על אהבה, אז למה תאילנדית בת 20 חייבת לדבר על המושג הזה, שיש מי שיגיד שהמיט רק צער על העולם, ובכלל לא מוכיח את עצמו כמתכונת מוצלחת לחיי אושר לעולמי עולמים? הרי אותו עולם מודרני שחינך אותי להיבהל מפער גילים מופרז שכזה הוא גם זה שלימד אותן שבעולם קפיטליסטי הכסף הוא שחשוב. אז מה הצביעות הזו לדבר איתן על אהבה?

 

אני חייבת להודות שכל המחשבות האלה,הנותנות לגיטימציה לעניין, נעלמות לי ברגע שהעניין מתחיל להיראות לי מוגזם. למשל, כשהיא נראית בקושי בת 20, והוא נראה בערך כמו אבא שלי, שעבר מזמן את גיל 60. החיוך על הפנים שלה נראה לי פתאום מזויף, והשאלה שלי - "מה לעזאזל היא עושה איתו???" - מתחלפת בשאלה "איזו מסכנה שהיא צריכה להיות איתו!".

 

סליחה על הבוטות, אבל נראה לי שאף בת 20 לא באמת בוחרת ללכת לישון עם גבר בן 60. אני מתנצלת בפני כל הגברים בקטיגוריה שחושבים שהם מצאו אהבה בתאילנד. לא נעים להודות שהיא בעצם צריכה כסף ונמשכת אחרי העולם החומרי שהם מציעים. או כמו שאמר לי מישהו - "הם נראים כמו שתי נשמות תועות, מעורר רחמים". וכן, אנחנו רואים אתכם עוברים ברחוב, וכן, אנחנו חושבים שזה מוזר במקרה הטוב, במקרה הפחות טוב אנחנו חושבים שזה פשוט דוחה.

 

ובכל זאת, קשה לי למחוק את התמונות של אותם זוגות שדווקא נראה שהעניינים ביניהם עובדים לא רע, למרות פער הגילים. היא צעירה ממנו בשלושה עשורים, אבל נראית לא משהו לגילה, ואולי לא פופולרית בקרב הבחורים הצעירים. הוא מזדקן וזקוק לזריקת נעורים. היא נחמדה, וגם הוא מאוד חביב. אז אולי זה פתרון לא רע? מה גם שלתופעה הזו יש כנפיים ענקיות הנפרשות לכל עבר, כך שיש לה לגיטימיות במידה זו או אחרת. לפעמים אפילו נדמה לי שאולי זה מעיד על הצלחה שלה, להשיג גבר "לבן". הגיל לא משמעותי כלל, הרי הוא לא ישאר בתאילנד לנצח. ולה יישארו חוויות... והרבה בגדים!

 

העסק דופק גם אצלנו, אז מה אני מתיפייפת

אני מכירה מספיק בחורות "לבנות" שבוחרות את הגבר לפי מצב חשבון הבנק שלו והמכונית שהוא נוסע בה. מה היה קורה אילו רק גברים בגיל העמידה היו יכולים להציע כאלו תנאים? האם לא היו אצלי בשכונה חברות שהיו הולכות איתם? אבל גם כאן אין ללכת רחוק, תפתחו את העיתון ותראו כמה כאלו יש. קוראים לגברים האלה "שוגר דאדיז" ולבחורות איך קוראים? תלוי את מי שואלים. בכל אופן, העסק דופק גם אצלנו, אז מה אני מתיפייפת לי בתאילנד. בתאילנד לפחות לא צריך להתחבא, מותר ללכת יד ביד ברחוב ולא להסתתר באיזה פאב אפלולי.

 

אני חייבת להודות שלא ממש ערכתי סקר בקרב בנות המין היפה בתאילנד, ואינני יודעת מה הצד שלהן בסיפור. אבל אני בהחלט יודעת מה הצד של הגברים בסיפור הזה - והם די מרוצים, אפילו מרגישים שהם עושים לבחורות האלה טובה ושהבחורות ממש מעוניינות ואפילו מתאהבות ונקשרות. אף אחד מהם לא חשב שזה קשור לכסף שיש לו במכנסיים, אלא בעיקר למה שיש לו מתחת למכנסיים. הוא חושב שהיא רוצה אותו, ולא בגלל הכסף, אלא בגלל שהוא כזה גבר-גבר. והיא? אני לא בטוחה, האם זה רק הכסף והפינוקים, או שזה משהו אחר?

 

האימייל של מיכל


 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לא נעים להודות שהיא בעצם צריכה כסף
צילום: מיכל כהן
הכרויות
כתבו לנו
מומלצים