שתף קטע נבחר

האם גם בסין תתפוצץ בועה?

מנהל קרן אגרות החוב הגדולה בעולם, ביל גרוס, סבור שסין מבססת את צמיחתה על ביקוש שלא קיים, בשל המצב הכלכלי במדינות המערב. "אני חושד שהסינים ייאלצו להתמודד עם בועה משלהם", אמר בראיון טלוויזיוני

ביל גרוס, המנהל את קרן אגרות החוב הגדולה בעולם, פסיפיק אינבסטמנט מנג'מנט (PIMCO), סבור שהענק המתעורר בסין עומד בפני התפוצצות בועה משלו, כאשר יתברר שהצמיחה המואצת של סין בשנים האחרונות מתבססת על הנחה שגויה שהביקוש במדינות המערב למוצריה ימשיך לעלות.

 

 

"אני חושד שהסינים ייאלצו להתמודד עם בועה משלהם", אמר אתמול גרוס בראיון לערוץ הטלוויזיה של סוכנות הידיעות בלומברג. "סין נערכת לייצוא שלא מוצא צרכן קצה, זו הבעיה האמיתית שלה".

 

בספטמבר דיווחה הלשכה הממשלתית הסינית לסטטיסטיקה, כי תפוקת הייצור במפעלי המדינה עלתה בשיעור של 12.3% לעומת התקופה המקבילה אשתקד.

 

כמו כן, הבנק המרכזי של סין דיווח כי כמות ההלוואות במטבע הסיני המקומי, יואן, טיפסה ל-410.4 מיליארד יואן (60 מיליון דולר) לעומת 355.9 מיליארד יואן ביולי.

 

סין היא אחת מבעלות החוב הגדולות של ארה"ב. לפני כחודש כתב חתן פרס נובל לכלכלה פול קרוגמן מאמר בניו יורק טיימס שבו טען כי סין מפחיתה במכוון את ערך המטבע שלה ומערערעת על ההתאוששות הכלכלית העולמית בכך שהיא "גונבת" משרות שנועדו למדינות המתפתחות בקצב איטי יותר.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פסל של מאו דזה דונג ב סין
צילום: AFP
מומלצים