שתף קטע נבחר

הרופא שחילץ אם ובתה מהאש: גיששתי בעשן

בבית הסמוך לזה שעלה באש ביישוב מישר בשפלה שהו במקרה זוג רופאים מבית החולים רמב"ם - ד"ר משה לפידות ואשתו ד"ר רותם לפידות. בזכות פעולה מהירה שלהם ושל השכנים, הצליחו לחלץ תינוקת בת שנתיים בנשימותיה האחרונות. מצבה של האם משתפר, ומוגדר כעת בינוני

ד"ר משה לפידות ואשתו ד"ר רותם לפידות, רופאים בבית החולים רמב"ם, הגיעו היום (שבת) במקרה לבקר חברים ביישוב מישר, כשבית סמוך החל לעלות באש. בזכות פעולה מהירה של צמד הרופאים ושל השכנים, הצליחו לחלץ את פעוטה בת השנתיים ואת אמהּ מהאש. מצבה של הפעוטה קשה ומצבה של האם בינוני.

 

על הדרמה שהתרחשה, סיפר ל-ynet ד"ר לפידות: "בדיוק יצאנו מהבית של החברים, וראינו את הבית של השכנים אפוף בעשן. הבנו שהוא נשרף ואז גם שמענו את הצעקות של האמא שהייתה בקומה השנייה. חבר שלי הביא סולם וביחד טיפסנו לעבר גג הבית בקומה השנייה. ראינו שם את האמא מפוייחת. עזרנו לה לרדת למטה באמצעות הסולם".  

 


ביקור מקרי ומציל חיים. ד"ר לפידות (צילום: דוברות ביה"ח רמב"ם)

 

מרגע זה ואילך, החל מירוץ נגד השעון במאמץ לחלץ את הילדה: "האמא צעקה לי שהילדה נמצאת באחד החדרים באותה הקומה, אבל בצד השני של הבית. הבעיה הייתה שכל הבית היה מלא עשן. אי אפשר היה לראות כלום. חבר שלי רץ הביתה והביא מסכת אב"כ שהייתה לו, וזה היה המזל הגדול. נכנסתי לבית, והלכתי לפי התיאור של האמא, בלי לראות דבר, כשרק הידיים שלי נוגעות בקירות. הדלת של הילדה הייתה נעולה. פתחתי אותה, ואז שמעתי גניחות שלה. לא ראיתי כלום, התקרבתי אליה ומשכתי אותה, והוצאתי אותה לגג - שם ביצעתי בה שתי הנשמות".

 

האשה, ד"ר רותם לפידות, רופאת ילדים, חיכתה למטה. "הורדנו את התינוקת בסולם, ושם היא ביצעה בה החייאה. המצב שלה היה קשה מאוד. היא כנראה שאפה המון עשן, והייתה ממש לפני הפסקת נשימה לגמרי, מחוסרת הכרה לגמרי. כל האירוע הזה נמשך שלוש-ארבע דקות. אני לא יודע כמה זמן הייתה שם בערה, אבל כל הבית היא שחור ומלא בעשן".

 

האם ובתה אושפזו בבית החולים קפלן ברחובות, שם ממשיכים הרופאים להילחם על חייה של הבת. מצבה של האם השתפר. היא עדיין מחוברת למכשירי הנשמה, אך מצבה מוגדר כעת בינוני. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יונתן כהנא
השריפה ביישוב מישר
צילום: יונתן כהנא
מומלצים