שתף קטע נבחר

להשכרה לצעירים: דירות בנגב ובגליל בחצי מחיר

במבצע משותף של חברת עמידר והמשרד לפיתוח הנגב והגליל מוצע לזוגות צעירים ולסטודנטים לשכור דירות ב-50% הנחה : דירת 3 חדרים בבאר שבע תושכר ב-690 שקל בחודש, 3 חדרים בבית שאן ב-440 שקל ודירת 2 חדרים בדימונה ב-350 שקל. הסכמי השכירות יהיו ל-3-5 שנים

המשרד לפיתוח הנגב והגליל וחברת עמידר ייצאו בימים הקרובים במבצע: יותר מ-1,000 דירות בנגב ובגליל יועמדו להשכרה בחצי מחיר למשפחות צעירות ולסטודנטים, בחוזים ארוכי טווח של 3 עד 5 שנים. השיטה שבה יתנהל המבצע: כל הקודם זוכה.

 

 

על פי ההחלטה של שני הגופים, זוג או משפחה יוכלו לשכור דירות פנויות בדיור הציבורי של עמידר בסכומים שינועו בין 300 ל-1,000 שקל בחודש.

 

כך לדוגמה תוצע בבאר-שבע דירת 3 חדרים של 60 מ"ר, המושכרת כעת ב-1,375 שקל, בסכום של 687 שקל לחודש. בבית-שאן תושכר דירת 3 חדרים ב-440 שקל במקום ב-880, ובמצפה רמון תושכר דירת 3 חדרים ב-600 שקל בלבד. בדימונה תוצע להשכרה דירת 2 חדרים ב-350 שקל בלבד, אחרי ההנחה.

 

מחלוקת הדירות ליישובים עולה כי בדימונה יוצעו הכי הרבה דירות במסגרת המבצע, 106 במספר. אחריה מצפה רמון עם 68 דירות.

 

בבאר-שבע יוצעו 58 דירות במסגרת המבצע, 35 בירוחם, 32 בנצרת עילית, 25 בבית-שאן, 16 בקריית שמונה, 8 בטבריה, 7 בחצור הגלילית, 6 במעלות תרשיחא, 4 בקריית-גת. באילת יוצעו להשכרה שתי דירות ובראש-פינה דירה אחת.

 

על המבצע סוכם בפגישה שנערכה בשבוע שעבר בין השר לפיתוח הנגב והגליל, סילבן שלום, למנכ"ל עמידר, דוד מגן.

 

המבצע כלול בתוכניתו של השר שלום לפעול לעידוד וחיזוק ההתיישבות בנגב ובגליל על ידי הבאת 300 אלף תושבים חדשים לנגב ומספר דומה לגליל.

 

שלום הציג במהלך הפגישה את הדרישה מהשטח לפתרונות דיור זולים לזוגות צעירים, המעוניינים להעתיק את מגוריהם ממרכז הארץ לנגב ולגליל. "יש כיום דרישה של אלפי משפחות צעירות לעבור לנגב ולגליל", אמר. "המטרה שלנו היא לייצר עבורם פתרונות דיור על מנת שיעשו את הצעד ויבנו את ביתם במקום. הדירות הללו הן פתרון מצוין למשפחה צעירה שמגיעה למקום, מקבלת דירה בשכר דירה נמוך יחסית ויכולה להסתגל למקום. זו הדרך לעודד ולחזק את ההתיישבות בנגב ובגליל".

 

במסגרת איתור פתרונות הדיור פעל המשרד לפיתוח הנגב והגליל להסבת מרכזי הקליטה בנצרת עילית ובערד לדירות ראויות. כבר בחודשים הקרובים יחלו השיפוצים במבנים ותחל קליטת המשפחות.

 

הידיעה פורסמה הבוקר במוסף "ממון" של "ידיעות אחרונות"
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דירה להשכרה. הנחות בנגב ובגליל
צילום: דורון גולן
מומלצים