שתף קטע נבחר

מארבעה ייצא אחד: מי יהיה היועץ המשפטי הבא?

ארבעה מועמדים נותרו בישורת האחרונה לקראת הכרעת הממשלה מי יחליף את מני מזוז. עו"ד יהודה וינשטיין, שמייצג את אולמרט. פרופ' ידידיה שטרן, לשעבר דיקן הפקולטה למשפטים באוניברסיטת בר-אילן, פרופ' דפנה ברק-ארז מאוניברסיטת תל-אביב ועו"ד צבי אגמון

לאחר שוועדת האיתור לבחירת היועץ המשפטי לממשלה לא הצליחה להסכים על מועמדים, הודיע הבוקר (יום א') ראש הממשלה, בנימין נתניהו, כי הממשלה תבחר בעוד כשבועיים את מחליפו של מני מזוז. הממשלה תבחר בין ארבעה מועמדים, שזכו לשלושה קולות בוועדה. המועמדים הם: עו"ד יהודה וינשטיין, פרופ' ידידיה שטרן, פרופ' דפנה ברק-ארז ועו"ד צבי אגמון.

 

עו"ד יהודה וינשטיין (65) הוא עורך דין פרטי בתחום הפלילי. הוא כיהן בעבר כתובע בפרקליטות מרכז ובשנת 1979 פתח משרד משלו. הוא ייצג אישי ציבור רבים ביניהם נתניהו - בפרשת הקבלן אבנר עמדי, נשיא המדינה לשעבר עזר ויצמן - בפרשת הכספים מאדוארד סרוסי,  אריה דרעי - בפרשת בר-און חברון,  יאיר לוי ויאיר פרץ ואיתן רוב. כיום הוא מייצג את ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט. לפני כשנתיים היה מועמד לתפקיד פרקליט המדינה.

 

פרופ' ידידיה שטרן (54) מכהן כסגן נשיא המכון הישראלי לדמוקרטיה. הוא כיהן בעבר כדיקן הפקולטה למשפטים באוניברסיטת בר-אילן. הוא מומחה למשפט אזרחי, בעיקר בדיני תאגידים, רכישת ומימון חברות וכן למשפט חוקרתי וציבורי. הוא חיבר מאמרים אקדמיים רבים בתחום דת ומדינה, משפט והלכה ומשפט ציבורי. בתחילת השנה הוא מונה להיות חבר בוועדה הממשלתית לבדיקת הטיפול במפוני ההתנתקות.

 

פרופ' דפנה ברק-ארז (44) היא מרצה למשפטים באוניברסיטת תל-אביב. היא משפטנית מוערכת ומומחית למשפט ציבורי וחוקתי באקדמיה. מחקריה בתחום המשפט

 החוקתי מתמקדים בזכויות אדם ואזרח ובתחום המינהלי ביחסים שבין השלטון לאזרחים. בנוסף היא מכהנת גם כפרופסור אורח בכמה אוניברסיטאות בעולם - בין היתר בקנדה, שוויץ, פולין ובאיטליה. בעבר היא היתה עורכת דין בפרקליטות הצבאית.

 

עו"ד צבי אגמון (53) משמש כעורך דין זה כ-27 שנה. הוא התמחה אצל שופט בית משפט העליון בדימוס, מישאל חשין, ואף עבד אצלו כשכיר ושותף במשרד במשך כ-7 שנים. ב-1991 פתח אגמון משרד עצמאי לעריכת דין - פירמה הנחשבת עד היום לאחת הגדולות בארץ. בין לקוחותיו בעבר ניתן למצוא את אנשי השב"כ בפרשת קו 300, את אלי הורוביץ בפרשת פרומדיקו, וכן את ייצוגה של חברת פזגז שזוכתה בפרשת קרטל הגז.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
וינשטיין. ייצג בכירים
צילום: יריב כץ
ברק-ארז. מאוניברסיטת תל-אביב
צילום: צביקה טישלר
שטרן. מאוניברסיטת בר-אילן
אגמון. משרד פרטי
מומלצים