שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  ראש עיריית קריית גת לשעבר ירצה עבודות שירות

  בית המשפט דחה את הערעור שהגיש אלברט ארז, שירצה 400 שעות עבודות שירות. ארז הורשע כי חשף מידע אישי של ראש העיר הנוכחי, אבירם דהרי, שהתמודד מולו ב-2003

  ראש עיריית קריית גת לשעבר, אלברט ארז, יבצע עבודות שירות כפי שקבע בית משפט השלום בעיר לפני כחצי שנה - כך החליט בסוף השבוע שעבר הרכב השופטים בערעור שהגיש ארז, בבית המשפט המחוזי בבאר שבע.

   

  ארז התמודד בבחירות לראשות עירו בשנת 2003 על כהונה שלישית, ונאלץ להתמודד בסיבוב שני מול ראש העיר המכהן, אבירם דהרי.

   

  מכתב האישום עולה כי בהתמודדות השניה ובמסגרת מסע הבחירות שלו, פנה ארז ששימש באותה תקופה ראש עירייה בפועל, למנהל שירות התעסוקה בעיר ודרש ממנו להוציא ממאגר הנתונים של הלשכה אישורים המעידים כי המתמודד דהרי נרשם בעבר כדורש עבודה בשירות התעסוקה ואף קיבל דמי אבטלה.

   

  המסמך פורסם באותה תקופה בעיתונות המקומית, והביא את שירות התעסוקה להגיש תלונה נגד ארז, שאליה הצטרף מאוחר יותר גם אבירם דהרי בעצמו. בכתב האישום מיוחסות לארז עבירות של פגיעה בפרטיות, הפרת אימונים וגילוי תוך הפרת חובה.

   

  בית משפט השלום בקריית גת הרשיע את ארז בשלוש העבירות וגזר עליו שלושה חודשי מאסר על תנאי, קנס כספי בסך 4,000 שקלים ו-400 שעות עבודות למען הציבור. נוסף על כך הוגש כתב אישום גם נגד מנהל שירות התעסוקה, שעליו נגזרו שעות מבחן.

   

  ארז ערער על הרשעתו, ובסוף השבוע שעבר דחו השופטים את טענותיו, שלפיהן - הודה בכל העובדות בכתב האישום, אך טען כי נסיבות עניינו פוטרות אותו מאחריות פלילית לפי חוק הגנת הפרטיות, כיוון שאת עבירת הגילוי ביצע מנהל לשכת התעסוקה ולא הוא עצמו, מבלי שהתקיימו לכך מרכיבי שידול. אשר להפרת האמונים, טען ארז כי המעשים שביצע אינם תואמים את מאפייני העבירה.

   

  בהחלטתם ציינו השופטים: "לא ניתן כלל לטעון כי בפעולתו פעל ארז בתום לב. הוא היה מודע לכך כי מדובר באינפורמציה אישית ופרטית שנמסרה לרשות הייעודית. הוא ידע כי אין לו זכות שבדין או אחרת לדרוש או לקבל אינפורמציה אישית זו, ועל אף זאת פנה למנהל שירות התעסוקה בדרך חצי קונספירטיבית ודרש ממנו את המצאת החומר מתוך כוונה לעשות בו שימוש אסור לצורך האינטרס שלו".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: צפריר אביוב
  אלברט ארז. פגיעה בפרטיות והפרת אמונים
  צילום: צפריר אביוב
  מומלצים