שתף קטע נבחר

שר המשפטים יראיין מחר את המועמדים ליועמ"ש

יעקב נאמן ייפגש עם שלושה מהמועמדים, וישוחח בטלפון עם פרופ' ברק-ארז שנמצאת בחו"ל. גורמים משפטיים: הוא מעדיף את עו"ד יהודה ויינשטיין ופרופ' ידידיה שטרן

שר המשפטים, יעקב נאמן, ייפגש מחר (יום ב') עם שלושה מארבעת המועמדים לתפקיד היועץ המשפטי לממשלה, לקראת גיבוש ההחלטה על זהות היועץ הבא. נאמן ייפגש עם עורכי הדין יהודה ויינשטיין, צבי אגמון ופרופ' ידידיה שטרן, וישוחח בטלפון עם פרופ' דפנה ברק-ארז, השוהה בחו"ל.

 

 

גורמים משפטיים בכירים המעורים בנושא אמרו הערב ל-ynet כי שני המועמדים המועדפים על השר נאמן הם ויינשטיין ושטרן. לדברי הגורמים, נאמן יבחר בסופו של דבר באחד מהשניים.

 

עו"ד רז נזרי, עוזרו של היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, שלח מכתב לתנועת אומ"ץ, והבהיר כי אף שהוועדה לבחירת מועמדים לתפקיד לא הגיעה להסכמה, יש להמשיך ולשמור על העקרונות שבהחלטה. הוא כתב כי אין מניעה שהמשך תהליך הבחירה יתמקד בארבעת המועמדים שזכו לרוב בוועדה, הגם שלא זכו לארבעת הקולות הדרושים.

 

נזרי כתב גם כי בהתאם להחלטת הממשלה לשנת 2000 יהיה צורך לפרסם ברבים ובאופן רשמי את שמות המועמדים, ולאפשר להעלות השגות עליהם במשך פרק זמן סביר. לאחר בחינת המועמדים וההשגות שיוצגו יובא הנושא בפני שר המשפטים ויידון בממשלה, ובמסגרת זו יוכל השר להמליץ על אחד המועמדים. אם לא ימליץ על איש מביניהם, הנושא יובא לדיון נוסף בממשלה לגבי אופן הבחירה.

 

הערב קרא שר המשפטים נאמן לציבור הרחב להעביר לו מידע רלוונטי על ארבעת המועמדים לתפקיד. בראיון לתוכנית "שש עם עודד בן-עמי" בערוץ 2, אמר השר: "אשקול את היתרונות של כל המועמדים, ואני פונה לציבור - אם יש לכם הערות או טענות מול כל אחד מהמועמדים, אנא הביאו לי מיד. אני אשקול את דעת הציבור".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נאמן ומזוז. הוראות לקראת המיון מחר
צילום: אריאל ירוזולימסקי
מומלצים