שתף קטע נבחר

שליט נועד עם הדס: נשתף בשמחתנו כשתהיה כזו

נועם, אביבה ויואל שליט הגיעו לפגישה עם המתאם המיוחד, בעיצומו של גל ידיעות בעולם הערבי על עסקה קרובה. לאחר כשעתיים אמר אביו של החייל החטוף "אני לא רגוע" והמשיך לפגישות עם שרים בירושלים. מקורות בעזה: מחמוד א-זהר ייצא בראש המשלחת לשיחות בקהיר

הוריו של החייל החטוף, נועם ואביבה שליט, נועדו הבוקר (יום ב') עם המתווך המיוחד, חגי הדס. הפגישה, שנערכה בקריה בתל-אביב, ארכה כשעתיים. בסיומה, אמר שליט לעיתונאים: "אנחנו לא יכולים לדבר בשלב זה ואין לנו כרגע מה להוסיף. נשמח לשתף אתכם בשמחתנו, אם תהיה כזו. אני לא רגוע".

 

כשנשאל לגבי תוכן הפגישה, אמר: "הייתי בחיי בשיחות יותר מעניינות". ההורים והאח יואל הגיעו לפגישה בשעה 10:30. עם כניסתם לקריה סירבו בני המשפחה לענות לשאלות העיתונאים. "עכשיו זה לא הזמן לדבר", אמר נועם שליט. אחרי הפגישה בתל-אביב, צפוי שליט לעלות לירושלים לעוד סבב פגישות עם כמה משרי הממשלה.

 

 

בני המשפחה ופעילי המטה למען החייל החטוף מתכוונים להטיל את כובד משקלם, בשל האפשרות שעסקת חילופי אסירים תובא בקרוב לאישורם של השרים. במקביל לפגישה, דיווחו מקורות פלסטינים בעזה כי משלחת של החמאס בראשות בכיר התנועה ד"ר מחמוד א-זהר עומדת לצאת לקהיר כדי לקדם את עסקת שליט.

 

בימים האחרונים התרבו הדיווחים בתקשורת הערבית בדבר עסקה קרובה. אמש דיווחה רשת "אל-ערבייה" כי זו תצא לפועל בתוך ימים ספורים, אולי ביום שישי הקרוב - היום הראשון של חג הקורבן. על פי הדיווח, היום תתקיים בקהיר פגישה בין הנהגת חמאס שתגיע מדמשק להנהגת הארגון ברצועת עזה, לדיון בהצעה האחרונה שהעבירה ישראל.

 

עם זאת, בדיווח בפוקס ניוז נטען כי על-פי מקור בלשכת ראש הממשלה נתניהו,

"העסקה עדיין לא סגורה". גם בחמאס השתדלו לצנן את ההתלהבות: לדברי הממונה על יחסי החוץ בארגון, אוסאמה חמדאן, ההתקדמות האחרונה עדיין אינה מספיקה כדי להגיע למימוש העסקה.

 

במשפחות האסירים הפלסטינים ה"כבדים" דרוכים לקראת הבאות. בין האסירים מהגדה המערבית שיצרו קשר עם משפחותיהם נמנים בכירים בגדודי חללי אל-אקצה, הזרוע הצבאית של פתח, בהם גם כמה שנידונו למספר מאסרי עולם מצטברים באשמת ביצוע ותכנון פיגועים קשים. בקרב משפחות של מחבלים פלסטינים ניסו להוריד את מפלס הציפיות. הם ציינו כי כבר בעבר חוו ימים כאלה, בהם נראה כי העסקה היא עניין של ימים ספורים - ובסופו של דבר היא לא יצאה אל הפועל.

 


פורסם לראשונה 23/11/2009 10:31

 

בהכנת הידיעה השתתף עלי ואקד
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אביבה ונועם שליט, הבוקר בקריה
צילום: עופר עמרם
גלעד שליט. עדיין בשבי
צילום: רויטרס
מומלצים