שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  דוד סלע רוכש את השליטה באקספון
  החברה דיווחה כי תמכור 69% מהפעילות הישראלית לסלע תמורת 6.9 מיליון דולר. לאקספון בישראל פעילות שיחות בינלאומיות ואינטרנט

  לא רק ענקיות התקשורת מחליפות ידיים. אתמול בלילה (א') דיווחה אקספון כי היא מוכרת את השליטה בפעילות החברה בישראל לדוד סלע. סלע ירכוש 69% מהפעילות הישראלית תמורת 6.9 מיליון דולר.השלמת העיסקה כפופה עוד לאישורים שונים, לרבות אישור משרד התקשורת. כמו כן, התשלום לאקספון העולמית יתבצע ב-2 תשלומים.

   

  אקספון היא ספקית השיחות הבינלאומיות הקטנה בישראל, עם נתח שוק המוערך בכ-5%. לאחרונה ניסתה להיכנס לשוק השיחות הפנים ארציות, אולם חוסר הסכמה עם משרד התקשורת על סכום הערבות הנדרש מנע ממנה להמשיך בתוכניתה. עם זאת, החברה תחל בקרוב בניסוי להעברת שיחות קוליות על גבי האינטרנט הסלולרי, והיא מתכוונת להשיק שירות נסיוני זה בתחילת 2010.

    

  בעלי המניות באקספון 018 הם החברה האם האמריקנית אקספון אינק, המחזיקה ב-69% מהחברה, עו"ד אילן שושני (26%) וכדורגלן העבר גיורא שפיגל, ולא ברור האם המגעים מתקיימים גם מול בעלי מניות המיעוט. החברה נסחרת בבורסת ה-AMEX בניו יורק ובבורסה בתל אביב לפי שווי של כ-61 מיליון שקלים.

    

  פעילותה של החברה בישראל מנוהלת בידי אברהם קינן, יו"ר אקספון אינק, שנטל את המושכות לאחר התפטרותו של מנכ"ל החברה בישראל, רוני חליבה, לפני כחצי שנה. בראיון שקיים קינן עם "כלכליסט", הוא הבטיח לבצע "טיפול שורש" בפעילות הישראלית של החברה.

    

  תוצאות הרבעון השלישי שפורסמו אתמול מעידות כי למרות ירידה של כחצי מיליון דולר בהכנסות החברה, היא הצליחה להציג רווח של כרבע מיליון דולר. הכנסותיה של אקספון ישראל הסתכמו ברבעון השלישי ב-2.08 מיליון דולר, לעומת 2.57 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד. הרווח דווקא גדל, מ-172 אלף דולר ל-267 אלף דולר, אולם החברה עדיין מציגה הפסד מצטבר של כ-118 אלף דולר בשלושת הרבעונים הראשונים של 2009.

   

  השתתפו בהכנת הכתבה: גיל קיליאן וגלעד נס
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים