שתף קטע נבחר

אחיו של ברגותי: הוא וסעדאת ישוחררו בעסקה

ל-ynet נודע כי משפחתו של ראש התנזים לשעבר קיבלה מידע לפיו מרואן ברגותי ומזכ"ל החזית העממית ישוחררו במסגרת עסקת שליט. רעייתו של ברגותי קיימה פגישות בקהיר. סגן יו"ר הפרלמנט הפלסטיני למשפחות אסירים: "נחגוג את חג הקורבן ואת שחרורם"

אופטימיות במשפחתו של האסיר הפלסטיני הבכיר. משפחתו של ראש התנזים לשעבר, מרואן ברגותי, קיבלה מידע לפיו הוא צפוי להשתחרר במסגרת עסקת שליט. כך נודע היום (ב') ל-ynet. אחיו מוקבל אמר כי לפי המידע שקיבלה המשפחה, ברגותי ומזכ"ל החזית העממית לשחרור פלסטין, אחמד סעדאת, ייכללו בעסקה וישוחררו לשטחים.

 

בנוסף, נודע ל-ynet כי עו"ד פדואה ברגותי, רעייתו של האסיר, ביקרה בשבוע שעבר בקהיר.

 גורמים המקורבים לברגותי ואשתו העריכו כי הביקור עסק בעיקר בעסקת שליט ובהיותו של בעלה חלק מרשימות האסירים שחמאס מתעקש לשחרר.

 

גם אם תצא לפועל, מועד העסקה טרם התברר. ד"ר אחמד בחר, סגן יו"ר הפרלמנט הפלסטיני, פנה היום להורי אסירים שערכו עצרת מול משרדי הצלב האדום בעזה, בירך אותם ואמר: "נחגוג את חג הקורבן ואת שחרור האסירים".

 


הפגנת משפחות האסירים בבניין הצלב האדום בעזה (צילום: AP)

 

משלחת של חמאס, בראשותו של מחמוד א-זהאר, עברה מוקדם יותר מרצועת עזה למצרים. בקהיר הם ייפגשו עם אנשי המודיעין המצרי. מקורות פלסטיניים מסרו לסוכנויות הידיעות כי ישראל התגמשה במשא ומתן וכעת מוכנה לשחרר כ-160 אסירים שעליהם הטילה וטו בעבר, בהם אסירים ערבים-ישראלים. "הפרק של שליט יסתיים בקרוב", אמר אחד הבכירים.

 

במקביל, הודיעה לשכת ראש הממשלה כי חלק מהדיווחים האחרונים בעניין עסקת שליט "אינם מוסמכים וחלקם אף מעוותים במתכוון". בימים האחרונים נפוצו דיווחים שונים על התקדמות במגעים, ועל רקע הפגישה שקיימו הוריו של גלעד שליט עם המתווך המיוחד, הבהירו בלשכתו של בנימין נתניהו כי המידע הרב אינו מוסמך.  

 

"בעת האחרונה מתפרסמים פרטי מידע רבים שמקורם בחו"ל ובתקשורת הזרה, כאשר הם אינם מוסמכים וחלקם אף מעוותים במתכוון. המאמצים לשחרורו של גלעד שליט נמשכים כל העת, הרחק מעין התקשורת ואין בכוונתנו להתייחס מעבר לכך", נמסר מלשכת ראש הממשלה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ברגותי. האשה ביקרה בקהיר
צילום: יריב כץ
גלעד שליט. תמונות אחרונות מהשבי
צילום: AFP
מומלצים