שתף קטע נבחר

ח"כ אלדד על עסקת שליט: נתניהו גרוע מאולמרט

חברי האיחוד הלאומי כינסו מסיבת עיתונאים, בעקבות הדיווחים על עסקה בה ישוחרר גלעד שליט תמורת מאות מחבלים. ח"כ אלדד: "המוני ישראלים ישלמו בחייהם". ח"כ אריאל: עושים את כל השטויות פעם נוספת

כשברקע הדיווחים על עסקה קרובה בה תשחרר ישראל מאות מחבלים תמורת גלעד שליט, קיימה אחר הצהריים (יום ב') סיעת "האיחוד הלאומי" מסיבת עיתונאים, ובה התריעו חברי הכנסת על הסכנות שבה, ותקפו בחריפות את בנימין נתניהו. ח"כ אריה אלדד תקף את ראש הממשלה: "נתניהו חוצה עכשיו את הקווים האדומים של אולמרט. נתניהו לא עוצר באדום, גם לא באדום של אולמרט".

 

ח"כ אלדד אמר במסיבת העיתונאים כי אילו הנאשם ברצח משפחת אושרנקו, דמיאן קרליק, היה בורח מהכלא - שוטרים רבים היו יוצאים לרחובות. הוא אמר כי הממשלה מתכוונת לשחרר מאות רוצחים בסדר גודל הזה.

 אלדד: "הרוצחים שמשתחררים רצחו בין 1 ל-65 איש. תתחילו לעשות מכפלות כמה ישראלים עלולים לשלם בחייהם עבור המעשה חסר האחריות של ממשלת ישראל. אולמרט הודיע בסוף כהונתו שהיו קווים אדומים שממשלת ישראל לא היתה מוכנה לחצות. היום למדתי שהמטה לביטחון לאומי לא התבקש לבצע הערכת מצב, ולא הגיש המלצות לממשלה מה יקרה ביהודה שומרון ועזה - כתוצאה משחרור מאות המחבלים האלה".


חברי הכנסת של האיחוד הלאומי (צילום: גיל יוחנן)

 

הוא הוסיף: "ממשלת ישראל לא מיצתה את ההליכים האפשריים להפעלת לחץ על החמאס כדי לשחרר את שליט. אני מפנה אצבע ישירה לנתניהו. ממשלת ישראל הכשילה הצעת חוק שלי, שבאה למנוע ביקורים אצל אנשי חמאס עד שיותרו ביקורים אצל שליט".

 

ח"כ יעקב (כצ'לה) כ"ץ קרא לנתניהו להתפטר מתפקידו. "החלטנו לכנס את הישיבה הזו בקריאה אחרונה. אנחנו לא תמימים. אנחנו יודעים שהממשלה בראשות נתניהו, אם היא קיבלה החלטה, הסיכוי שנצליח לשנות את דעתה ברגע האחרון שואף לאפס, ואף על פי כן אנחנו מאמינים בני מאמינים... אנחנו יודעים שבמסקנות ועדת שמגר, למרות שלא פורסמו, אבל לפי הנתונים שזלגו מן הוועדה, שמדובר במסקנות ברורות וחד משמעיות שאם ישראל חפצת חיים היא חייבת לנהל את אורחות חייה בנושא חטיפות בצורה שונה לחלוטין -ממה שזה מתקיים כיום...".

 

הוא אמר כי הציבור היה צריך לדעת, לפחות משפחות שאיבדו את יקיריהם, על העסקה הנרקמת. "שנתניהו יהיה גבר עד הסוף ויבוא ויגיד למשפחות השכולות ולעם ישראל - תראו אלה המסקנות ואף על-פי כן אני מביא את זה לפניכם ואני אלך בדרכי. יכול להיות שאז שתיקת הכבשים בתוך הליכוד תיפסק ושרים שאנו יודעים שמתנגדים לעניין היו מדברים".

 

"כניעה לטרור תביע טרור כפול ומכופל"

ח"כ אורי אריאל דיבר גם הוא על ההשלכות שיכולות להיות לשחרור מחבלים: "מומחים לטרור אומרים שמי שנכנע לטרור מביא על עמו טרור כפול ומכופל. ראינו את עסקת ג'בריל, ראינו את הבריחה מלבנון ועזה. אנחנו עושים את כל השטויות פעם נוספת. שואלים אם יש לנו חלופה: יש חלופה לשחרור השבויים הנוראי שיביא עלינו דמים רבים. החלופה היא הפעלת כל המנופים הכלכליים והאנושיים על האסירים, למנוע

 מהם הטבות, הפסקת אספקה לעזה וכן הלאה. לי אין ספק שהדבר היה מביא לשינוי משמעותי כלפי גלעד שליט. אני קובע שיש חלופה. נתניהו וברק נכנעים ללחץ ציבורי, כניעה מהסוג היותר חמור ויותר".

 

האיחוד הלאומי קרא במסיבת העיתונאים לראש הממשלה לפרסם את מסקנות ועדת שמגר לאלתר. "אל תתחבא, אל תברח", אמר אריאל לנתניהו. "ואם עדיין אין מסקנות, תדע שיש מסקנות". הוא הוסיף: "אני פונה לשרי ממשלת ישראל: גלו אומץ ציבורי, גלו הנהגה ציבורית ותדחו את העסקה הארורה הזו, שתביא על כולנו חיים מאוד קשים ורווי טרור. אני קורא ליו"ר הכנסת שהעניין יובא לדיון והחלטה בכנסת לפני שחרור המחבלים. אחרי זה - אין לזה שום משמעות".

 

ח"כ מיכאל בן-ארי הזהיר: "ברגע שמחבל שפיצץ אוטובוסים משוחרר לביתו, זה מדרבן את כל סביבתו לחקות אותו, כי הוא סמוך ובטוח שחבריו יחטפו חייל נוסף...".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אלדד. קווים אדומים
צילום: גיל יוחנן
כ"ץ. לפרסם מסקנות ועדת שמגר
צילום: גיל יוחנן
צילום: גיל יוחנן
אריאל. כניעה מביאה טרור כפול
צילום: גיל יוחנן
ח"כ בן-ארי. יעודד חטיפת חיילים
צילום: גיל יוחנן
מומלצים