שתף קטע נבחר

בכיר פתח הורחק ממסגד אל-אקצה לחצי שנה

חאתם עבד אל-קאדר, שהורחק בחודש שעבר פעמיים מאזור הר-הבית, לא יוכל להגיע למתחם הקדוש בחצי השנה הקרובה. כך הורה אלוף פיקוד העורף

אחרי המהומות בהר הבית - צו הרחקה ממושך במיוחד לבכיר פלסטיני: מחזיק תיק ירושלים בפתח, חאתם עבד אל-קאדר, הורחק מאזור מסגד אל-אקצה לתקופה של שישה חודשים. לדבריו, הערב (יום ב') הוא קיבל צו מנהלי החתום על-ידי אלוף פיקוד העורף, האוסר עליו להגיע למקום. 

 

עבד אל-קאדר סיפר כי הוזמן למשטרת ירושלים, שם נמסר לו הצו החתום על-ידי אלוף הפיקוד, יאיר גולן.

 

בשיחה עם ynet אמר הבכיר בפתח כי צו שחתום על-ידי אלוף פיקוד העורף הוא הודעה מצד ישראל כי ירושלים היא שטח כבוש: "אחרת איך ניתן להסביר את העובדה שמשטרת ישראל מסתייעת בצבא כדי להעביר צווים והחלטות?". יש לציין כי צווים לתקופה ארוכה חייבים להיות מנהליים, והמשטרה אינה מוסמכת לחתום עליהם - אלא רק צה"ל.

 

עבד אל-קאדר הוסיף כי במשטרה הבהירו לו שעומדים לרשותו שבועיים, בהם יוכל לערער על ההחלטה. "אני מתכוון לנצל את זכות הערעור, אבל אם יתברר שהצו נועד להקל על פעולות המתנחלים וההשתלטות על אל-אקצה וירושלים, אני מודיע שאינני מתכוון לכבד את הצו".

 

בסוף החודש שעבר, יממה לאחר שהמהומות פרצו סביב הר הבית בירושלים, הוא הורחק מאזור העיר העתיקה למשך שלושה שבועות. עוד קודם לכן, אחרי המהומות בתחילת החודש שעבר, הוצא נגדו אז צו דומה, למשך 15 יום.

 

בהכנת הידיעה השתתפה אפרת וייס
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלי תיבון
עבד אל קאדר. קיבל צו מהאלוף
צילום: גלי תיבון
מומלצים