שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  שר החוץ הטורקי לבן אליעזר: המשבר מאחורינו

  על רקע המתיחות בין המדינות, שר התמ"ת נועד באנקרה עם דבוטוגלו ועם סגנו של ראש הממשלה ארדואן. "תמיד היה ערוץ פתוח בין המדינות, לכן אין צורך בהתחלה חדשה", הוא שמע שם, והדגיש מצדו: "העם בישראל רוצה לשוב להיות בני ברית"

  טורקיה שולחת מסר של פיוס: שר התמ"ת, בנימין (פואד) בן אליעזר, נועד הערב (יום ב') באנקרה עם שר החוץ הטורקי אחמט דבטוגלו. "המשבר מאחורינו", אמר השר הטורקי.

   

  דבוטוגלו הדגיש כי "תמיד היה ערוץ פתוח בין המדינות, לכן אין צורך בהתחלה חדשה", והוסיף כי ארצו מוכנה לחזור ולתווך בשיחות השלום בין ישראל לסוריה. בעניין הפלסטינים הוא דווקא קרא לפתוח ב"עידן חדש".


  דבוטוגלו ובן אליעזר. מוכן לחזור לתווך עם סוריה (צילום: AP)

   

  מוקדם יותר היום, נועד בן אליעזר עם סגן ראש ממשלת טורקיה ושר התקשורת בולנט ארינג', שהוא חבר במפלגת השלטון של ראש הממשלה, רג'פ טאיפ ארדואן. "היו פגישות מצוינות, מאוד כנות ופתוחות", אמרו במשלחת הישראלית.

   

  השר בן אליעזר הגיע לטורקיה יחד עם משלחת גדולה של אנשי עסקים מובילים. בביקור אמר: "היו לנו כמה פגישות מוצלחות, ויהיו עוד שיחות מחר. העם בישראל רוצה לשוב ליחסי הקשר הטובים בין ישראל לטורקיה, אלו הם יחסים של מדינות שהן בנות ברית, כאשר לשתי המדינות אינטרסים רבים משותפים".

   

  שר התקשורת הטורקי הביע את רצונו לשיפור היחסים בין ירושלים לבין אנקרה בכל התחומים ואמר כי ישקיע בכך מאמצים. "היו בעבר עליות ומורדות אך היחסים צריכים להיות יציבים לעתיד", אמר ארינג'.

   השר הטורקי נענה להזמנתו של בן אליעזר לבקר בישראל, ואמר כי בכוונתו להגיע לארץ יחד עם משלחת של אנשי עסקים מארצו. הוא גם שאל לשלומו של ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון.

   

  הפגישה האופטימית באה יום אחד בלבד לאחר ששר החוץ, אביגדור ליברמן, התייחס למשבר עם טורקיה ואמר כי "אחרי כל הגידופים וההשתלחויות, אנקרה לא יכולה להיות מתווכת במשא-ומתן עם סוריה". ליברמן הדגיש לפני ישיבת הממשלה השבועית כי נסיעתו של בן-אליעזר היא  "חשובה, אך לא הוסכמה עם משרד החוץ".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  בן אליעזר וסגן ראש ממשלת טורקיה, היום באנקרה
  צילום: AP
  מומלצים