שתף קטע נבחר

הרמטכ"ל: מקווה שגלעד יחזור בזמן הקרוב

במהלך סיור בדרום התייחס הרמטכ"ל לדיווחים על עסקה קרובה, בה ישוחרר גלעד שליט: "כמי ששלח אותו וכמפקד שלו אנו נעשה הכל כדי להחזיר אותו הביתה. אני מקווה שיחזור עם כל השבויים והנעדרים"

גם הרמטכ"ל, רב-אלוף גבי אשכנזי, לא מפיג את עננת הערפל סביב עסקה קרובה בה ישוחרר החייל החטוף, גלעד שליט. בסיור בדרום הארץ, אמר: "כמפקד הצבא וכמי ששלח את גלעד שליט, נעשה כל מאמץ להשלמת המשימה להחזרת גלעד הבתה. אנו עושים כל מאמץ להחזיר את החיילים ממשימותיהם. לצערנו חיילים נפצעים וגם נהרגים, אבל צה"ל לא משאיר פצועים מאחור".

 

הוא התייחס לסרבנות, "צה"ל הוא מחוץ לשיח הפוליטי ולכן לא נקבל סרבנות כלשהי מכל צד פוליטי. המנהיגות הצבאית המדינית והדתית חייבת להוקיע את ההתנהגות הזו. מדובר במיעוט שבמיעוט ונמשיך לטפל בו". 

 

הרמטכ"ל אמר כי בגבול הצפון שקט מזה כשלוש שנים, עם זאת לדבריו הצבא ערוך בצפון ובדרום לכל הסלמה. הוא מבצע "עופרת יצוקה" פגע בחמאס בצורה קשה מאוד. הוא התייחס גם לדו"ח גולסטון: "בתום המלחמה בדקנו את הביצועים שלנו. אנו נותנים לחיילם כלים להרוג, ורוצים לבדוק שהם עושים את זה נכון. הדו"ח לא אובייקטיבי, ונותן גיבוי לחמאס. עשינו גם טעויות שפגעו גם בחיילנו בלחימה האחרונה, אבל אנו פועלים בזהירות. אני לוקח את האחריות על כך, למי שיש טענות שיפנה אלי".

 

מוקדם יותר היום אמר שר הביטחון, אהוד ברק, למתגייסים בבקו"ם בתל השומר כי על ממשלת ישראל מוטלת אחריות כבדה להשיב את החייל החטוף, גלעד שליט: "יש לנו אחריות עליונה, מוסרית ופיקודית להביא את גלעד הביתה, בכל מהלך שהוא ראוי ואפשרי". הוא ציין כי אינו יכול להוסיף פרטים נוספים בשל רגישות העניין.

 

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, התייחס לדיווחים על עסקת שליט, בעת ביקור במטה הארצי: "אין עדיין עסקה ואינני יודע אם תהיה.

אם תהיה הדבר יובא להכרעה בממשלה, לא נחסוך דיון ציבורי, לא נבצע את זה במחטף. נאפשר לשרים ולציבור לדון בכך. אין שום סיכום ושום החלטה".

 

לעומת העמימות בצד הישראלי, אותה מבקשים להפיג שלושה הורים שכולים וארגון אלמגור באמצעות עתירה לבג"ץ - בצד הערבי עדיין נמשכים הדיווחים האופטימיים על עסקה. מקורות פלסטינים אמרו לעיתון "אל-חיאת" כי ביומיים הבאים יוכרע גורל העסקה.

 

גלעד שליט נחטף לרצועת עזה לפני 1,248 ימים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רב-אלוף אשכנזי. "נעשה הכל"
צילום: הרצל יוסף
מומלצים