שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  חשיפה: מטען-דמה של המוסד גרם בהלה בת"א
  הסוכנים של היום הם כבר לא אלה של פעם? ל-ynet נודע כי אזרחית עירנית חשפה בנמל ת"א איש מוסד בתרגיל הכשרה, מצמיד קופסה. את מה שקרה אחר כך, בעלי המסעדות לא ישכחו הרבה זמן. שלושה מהמעורבים בתקרית המביכה הושעו

  במדינה זרה, בתנאי אמת - זה היה יכול להיגמר רע בהרבה. בשעת צהריים אתמול (יום ב'), הבחינה אזרחית עירנית בנמל תל אביב בגבר שהולך בצורה מחשידה, ומניח קופסה מסתורית מתחת לרכב. היא התקשרה למשטרה, ומאותו הרגע פרצה מהומה גדולה. והכל בגלל אנשי שטח של המוסד, שהיו בפעילות הכשרה. ל-ynet נודע כי שלושה מהמעורבים בתקרית המביכה הושעו לאחריה. רשמית, שומרים במוסד על שתיקה.

   

  "החלון שלי משקיף בדיוק לחנייה" סיפרה ל-ynet ניבה בן-הרוש, רכזת קורסים ב"בצפר" לפרסום. "ראיתי את הבחור הצעיר הזה, ואחרי שהתקשרתי למשטרה זה היה פשוט לא ייאמן. בתוך רבע שעה הם סגרו את כל האזור ופינו את כל האנשים בנמל".

   

  לדבריה, "בשלב מסוים ביקשו ממני השוטרים לצאת לסיבוב ביחד עמם, כדי לראות אם אני מזהה את הצעיר שהניח את המטען. אבל אחרי כמה דקות הם אמרו לי שבעצם מדובר רק בתרגיל. זה היה מאוד מלחיץ, נראה כמו משהו שקשור לעולם התחתון".

   

  מסתבר שאיש מבצעים בתקופת הכשרה במוסד, שהיה אמור להטמין מטען דמה על רכב כחלק מתרגיל, הוא שהצית את האנדרלמוסיה. מעבר למבוכה ולכשלון התרגיל, התברר כי היו גם מי ששילמו מכיסם. 

   

  "היה לחץ, אנשים הורחקו ולא שילמו"

  "אחרי שהמשטרה הוזעקה למקום, היא הגיבה במהירות הבזק", תיאר בשיחה עם ynet מיכה סול, הבעלים של מסעדת "יוליה" במתחם הבילויים בנמל. "חסמו את כל הכניסות לנמל ופינו את המסעדה שלי מכל יושביה". זה קרה מעט אחרי 14:30, כשהמקום מלא מפה לפה. לטענתו, אנשים הורחקו ולא חזרו כדי לשלם על הארוחה.

   

  "היה לחץ מאוד גדול, זה היה נראה מטען על רקע חיסול חשבונות", הוסיף סול. "בשלב מסוים, כאשר המשטרה הורידה את הרובוט כדי לנטרל את המטען,

  קפץ אדם ואמר שהוא מגוף ממשלתי ובסך הכל מדובר בתרגיל. פניתי לאותו בחור ואמרתי שגרמו לי נזק, אבל הוא סירב להזדהות ולקח את מספר הטלפון של מנהל המסעדה. אבל בינתיים איש לא פנה אלי".

   

  בעבר פורסם בכמה הזדמנויות שאנשי המוסד עורכים תרגילים בשטח ישראל בתקופת הכשרתם. על פי אותם פרסומים, מדובר בין היתר בתרגילים לאיסוף מודיעין ופעולות מבצעיות שונות, תוך התחזות ו"תפירת" סיפורי כיסוי.

   

  ממשרד ראש הממשלה נמסר כי "המוסד אינו נוהג להתייחס למידע הנוגע לפעילותו או לפעולות המיוחסות לו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים