שתף קטע נבחר

התייעצויות שליט: משלחת חמאס יצאה לדמשק

בכירים בחמאס עזבו את השיחות בקהיר כדי לקיים התייעצויות בבירת סוריה, הרחק ממוקד ההתרחשות. בכיר בחמאס הזהיר: התעקשות ישראלית תוביל לפיצוץ העסקה. מרואן ברגותי כתב באיגרת מיוחדת: המו"מ המדיני נכשל בשחרור אסירים

האם ההתייעצויות הפנימיות בחמאס מרמזות על התקדמות לקראת סגירת עסקה? בכירים במשלחת חמאס בקהיר עזבו הערב (יום ג') לדמשק לצורך התייעצויות. סוכנות הידיעות המצרית דיווחה כי ד"ר מחמוד א-זהאר וחליל אל חייה נשלחו לבירה הסורית לפני שישובו לקהיר להמשך המשא ומתן בעניין החייל החטוף גלעד שליט.

 

מקורות ברצועה מסרו כי בקהיר נמצאים כל נציגי חמאס, אולם התנועה בחרה לקיים את ההתייעצויות הרחק ממקום הדיונים - ולכן שוגרו השניים לסוריה.

 

בדרך להכרעה - עדכונים אחרונים ב-ynet:

 

בתוך כך, אמר בכיר החמאס, ד"ר חליל אל חייה, כי תנועתו ממשיכה להיאחז בדרישותיה בנוגע לעסקת שליט. הוא הוסיף כי אם תמשיך ישראל במדיניותה - היא עלולה להביא לפיצוץ העסקה.

 

אחד האסירים הבכירים המוחזקים בישראל בגין מעשי רצח, מרואן ברגותי, ממתין בדריכות לאפשרות שישוחרר במסגרת העסקה. בינתיים, היום הוא שיגר עוד מסר מהכלא, ובאיגרת לוועידת האסירים הפלסטינים שהתכנסה בירחו, כתב כי המשא ומתן המדיני נכשל בכל הנוגע לשחרור האסירים.

 

לדבריו, המגעים שהחלו בוועידת מדריד הגיעו למבוי סתום, וישראל המשיכה את המשא ומתן כדי להגביר את הבנייה בהתנחלויות. ברגותי האשים כי בישראל אין פרטנר לשלום, אלא ממשלה ימנית קיצונית הדוגלת בכיבוש ובהתנחלויות.

  

בכיר התנזים, שאחיו הביע ביטחון בכך שהוא בדרך לחופשי, אמר כי "מצער שהמשא ומתן וההסכמים נכשלו בלהביא לשחרור אסירים. מאות אסירים כבר כלואים יותר משלושים שנה.

בנוסף למאות קטינים ונשים ואסירים חולים ומנהליים ועשרות שנמצאים בבידוד".

  

ברגותי אמר כי בתי הדין הישראלים - הן האזרחיים והן הצבאיים - הם חלק ממערך הכיבוש. "בארבעים ושתיים השנים שעברו מאז הכיבוש לא זיכו בתי הדין האלה ולו אחוז אחד מהאסירים הפלסטינים", האשים וקרא להחרמתם.

 

ברגותי אמר כי "לצערנו, למרות מעצר חברי פרלמנט פלסטינים נבחרים, לא הופעל כל לחץ על ישראל". הוא לא התייחס לעסקת שליט באופן ספציפי, אולם עורך דינו מסר כי ברגותי ייכלל בעסקה וכי הוא נמצא ברשימה שהגישה חמאס לישראל.

 

גלעד שליט נחטף לרצועת עזה לפני 1,248 ימים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יצא לדמשק. א-זהאר
צילום: AP
ברגותי. איגרת מיוחדת - והאשמות
צילום: איי פי
מומלצים