שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מי חושב שהאדם גורם להתחממות, ומי לא?
  מספר האמריקנים שמאמינים בהתחממות הגלובלית ירד בשנה האחרונה מ-80 ל-72 אחוז ורובם מאמינים שצריך לפעול בנושא. בבריטניה, רק 41 סבורים שבני האדם גורמים לתופעה. בישראל, סקר ראשון מסוגו מצא: כשלושה רבעים מהציבור מודע, ומתוכם 73 אחוז סבורים כי על העולם וישראל לפעול בעניין

  סקר שבוצע בתחילת החודש בארה"ב מצא כי מספר האמריקנים שמאמינים בהתרחשות תופעת ההתחממות הגלובלית ירד בשנה האחרונה מ-80 ל-72 אחוז. ועדיין, רובם סבורים כי על ארה"ב לפעול בנושא: 55 אחוז מהמשיבים לסקר של רשת ABC והעיתון "וושינגטון פוסט" אמרו כי הם סבורים שארה"ב צריכה להפחית את פליטות גזי החממה שלה גם אם סין ומדינות צומחות אחרות לא יבצעו מהלכים זהים.

   

  סקר בריטי דומה, מצא כי פחות ממחצית מהבריטים סבורים שבני האדם גורמים להתחממות כדור הארץ: בסקר, של העיתון "הטיימס" שנערך גם הוא בתחילת החודש, השיבו רק 41 אחוז מהנשאלים כי הם מקבלים את העובדה המדעית כי ההתחממות נגרמת בשל פעילות אנושית.

   

  32 אחוז מאמינים כי הקשר בין הפעילות האנושית וההתחממות טרם הוכח; שמונה אחוזים אמרו כי האשמת בני האדם היא תעמולה סביבתנית, ו-15 אחוז אמרו כי כדור הארץ כלל לא מתחמם. קצת יותר מרבע - 28 אחוז - רואים בתופעת ההתחממות כבעיה החמורה ביותר הניצבת בפני האנושות כיום.

   

  ומה בישראל? סקר דעת הקהל הלאומי הראשון בנושא, מצא כי כשלושה רבעים מהציבור מודעים לנושא שינוי האקלים. רק שמונה אחוזים מהציבור כלל לא שמעו על התחממות כדור הארץ; 20 אחוז רק שמעו את הביטוי; 72 אחוז הצהירו כי הם יודעים לפחות דבר מה על הנושא.

   

  מבינהם שלושת הרבעים שמכירים את התופעה, 73 אחוז מאמינים כי "על הקהילה הבינלאומית לנקוט צעדים דחופים, בקרוב מאוד, כדי להפחית את שינוי האקלים". 74 אחוז מאמינים כי "על ישראל לחתום על אמנה בינלאומית שתחייב אותה להפחית את פליטות גזי החממה שלה ב-90 אחוז עד 2050".

   

  מבין 72 האחוזים שיודעים משהו על הנושא, מצאו החוקרים כי 66 אחוז מאמינים ש"למרות שישראל מאוד קטנה, עדיין יש ביכולתה לנקוט צעדים להפחתת שינוי האקלים".

   

  האינדקס הירוק

  ילדים ירוקים

  ילדים ירוקים

  מתנה ירוקה

  מתנה ירוקה

  טיפוח אורגני

  טיפוח אורגני

  משלוחים אורגניים

  משלוחים אורגניים

  תיירות אקולוגית

  תיירות אקולוגית

  גינה אורגנית

  גינה אורגנית
  שינוי האקלים קיבל בסקר את המקום האחרון בדירוג סדר העדיפויות הלאומי, עם 37 אחוז בלבד מהמשיבים שהציבו אותו במקום גבוה או גבוה מאוד. רוב המשיבים דירגו את משבר המים במקום הראשון בסדר העדיפויות (73.5 אחוז דירגו אותו במקום גבוה או גבוה מאוד). לאחריו דירגו המשיבים את מצב הכלכלה (72%), המצב עם איראן (64%) ושפעת החזירים (45%).

   

  הסקר נערך ע"י מכון TRI Strategic Research בעבור המכונים לחקר המדבר ע"ש בלאושטין באוניברסיטת בן גוריון. הוא נערך באמצעות הטלפון בין 27 באוקטובר ל-3 בנובמבר בקרב 552 משיבים, שהם מדגם מייצג של כלל האוכלוסיה. טעות הדגימה המירבית היא 4-5 אחוזים.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  בבריטניה לא מאמינים בגזי חממה. ארובה של תחנת כוח
  צילום: רויטרס
  מומלצים